Dagmar Šubrtová - Prach země
Vytvořeno: 5. 4. 2019 od Absolvent

Dagmar Šubrtová - Prach země

arto.to galerie Uhelný mlýn, Areál Šroubáren 40, 252 66 Libčice and Vltavou

vernisáž výstavy: 13. 4. 2019 od 17 hodin

14. 4. - 20. 7. 2019

Výstava Dagmar Šubrtové, absolventky a později i asistentky Ateliéru sochařství UMPRUM, s názvem Prach země v arto.to galerii v Uhelném mlýně představí poslední autorčiny práce, pigmentové kresby malých i velkých formátů a site specific objekty vzniklé ze šrotu zbourané šroubárenské haly sousedící s Uhelným mlýnem.  Kurátorkou výstavy a doprovodných textů je Iva Mladičová. Výstava potrvá do července 2019.

Dagmar Šubrtová se ve svých pracích dlouhodobě zabývá metaforou vzájemnosti mikrokosmického a makrokosmického, inspiruje ji krajina původní i proměněná člověkem, svými tvůrčími aktivitami i v dílech samotných zviditelňuje všudypřítomnost procesů přeměn, kreativních i destruktivních. 

Výběr pro výstavu v arto.to galerii v Uhelném mlýně je zaměřen na obrazy s přirozenými minerálními pigmenty, inspirované autorčiným pobytem na Islandu, krajině geologicky nestabilní. Výstava prezentuje i soubor prostorových objektů, v některých je jako výrazový prvek použit místní popel. Soubor významově odkazuje nejenom k samotné specifičnosti uhelného mlýnu a sousední kotelny, tedy k metamorfní síle živlu ohně, také ale k ekologické rovině lidského počínání obecně. Dagmar Šubrtová často používá kruhovou formu, symbolizující věčnost přírodního pohybu, současně i lidskou artikulaci času. Z jejích prací vnímáme autentický zájem i vůli opětovně připomínat sounáležitost naší existence s živě proměnlivým prostředím zemské makrostruktury, harmonii niterného s kosmickým.

 

Výstava potrvá do 20. července 2019

Pohyblivá otevírací doba, individuální prohlídky, T: 776 110 734, 

jinak prosím sledujte aktuality na  www.uhelnymlyn.cz