Kateřina Plamitzerová
Vytvořeno: 7. 2. 2018 od Absolvent

Czechia Now!

Vitrínka Gallery, Czech Centre London

 

12. 2. - 18. 3. 2018

 

Kateřina Plamitzerová, absolventka Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM, vystavuje svou práci v rámci multižánrové výstavy Czechia Now! v Českém centru v Londýně.

 

Multižánrová výstava módní návrhářky Kateřiny Plamitzerové, módní fotografky Michaely Čejkové a zahradní architektky Lucie Králíkové Czechia Now! vychází z jejich nekonvenčních průzkumných expedic po České republice.

Londýnská expozice Czechia Now! je koncipovaná přímo pro galerijní prostor Českého centra a představí kolekci oděvů, fotografií, videí a objektů, které jsou výsledkem expedic po Čechách, Moravě a Slezsku. Oděvy-kroje mají odrážet současné reálie konkrétního místa a jeho obyvatel. Tato multižánrová instalace spojující módu s audiovizuálními a etnografickými záznamy z cest představuje nepřikrášlený, ale láskyplný pohled na současné Česko. Czechia Now! je óda a ironie v jednom.

Prvními prozkoumanými oblastmi byly Ostrava, Třinec, Sušice a Šluknov. Czechia je však dlouhodobým projektem, který si klade za cíl postupně zmapovat celé naše území a podat tak výpověď o současném Česku.

 

Kateřina Plamitzerová je módní návrhářka z Prahy. Studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze zakončila v roce 2016 závěrečnou prací v Ateliéru designu oděvu a obuvi, který vede Liběna Rochová. Za svou kolekci Nihon Lobendau získala od Akademie designu České republiky nominaci na ocenění  Módní designér roku. Kateřinina tvorba se vyznačuje využitím drapérií, mašlí, pastelových barev a specifických materiálů.

 

Czech Centre London, 30 Kensington Palace Gardens, W84QY, London

Více informací o výstavě na webu Českého centra v Londýně.

Oficiální stránky Kateřiny Plamitzerové.