Křeslo absolventů UMPRUM začala vyrábět firma Cappellini
Vytvořeno: 21. 4. 2021 od Absolvent

Křeslo absolventů Ateliéru designu nábytku a interiéru Matěje Janského a Cyrila Dunděry začala vyrábět italská firma Cappellini pod názvem Hiroi.

 Na základě prezentace konceptu True Sustainability – Luxury Asceticism a prototypů MC Lounge Chair na pražském Designbloku byli Matěj Janský a Cyril Dunděra osloveni Giuliem Cappellinim ke spolupráci. Spolu s italskou firmou Cappellini upravili křeslo pro sériovou výrobu. Křeslo Hiroi je nyní  součástí portfolia věhlasné nábytkářské firmy.

 Jako novinka pro rok 2021 bylo křeslo prezentováno v rámci Milano Design City a Interni Designer’s Week Milano. Mladí čeští designéři se tak zařadili po bok světových designérských superstar jako například Jasper Morrison, Barber & Osgerby, Patricia Urquiola, Nendo či bratři Bouroullecovi, kteří pro značku Cappellini tvoří. Cyril Dunděra a Matěj Janský jsou oba spolužáci a absolventi ateliéru Designu nábytku a interiéru D2 pod vedením Romana Vrtišky, Vladimíra Žáka a Petra Háka. Za svůj úspěch vděčí i zkušenostem, které díky studiu na UMPRUM mohli nabrat.

 

Další práce dua designérů lze najít na: www.instagram.com/janskydundera

Stránky Cappellini s křeslem Hiroi: https://www.cappellini.com/en/hiroi

 

Fotografie původního prototypu - foto František Svatoš