Linda Čihařová a Adéla Marie Jirků: HORIZONT OČEKÁVÁNÍ
Vytvořeno: 16. 3. 2018 od Absolvent

Výstava HORIZONT OČEKÁVÁNÍ absolventek Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Lindy Čihařové a Adély Marie Jirků proběhne v prostorách coworku a kavátny Pracovna. 

Vernisáž: pondělí 26. 3. 2018 v 18.00
Od 19.30 proběhne krátký koncert vycházející hudební hvězdy Awali. Nenechte si jí ujít.

Trvání výstavy: 26. 3. - 15. 6. 2018

Kavárna Pracovna
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov

Kavárna má otevřeno každý všední den od 8:00 do 22:00
www.pracovna.cz

Linda Čihařová představí své poslední, převážně akvarelové práce na plátně ze série “Trepky”, kde propojuje svůj zájem o nejmenší živé tvory - základní stavební prvky ekosystému a podvědomé rozpoznávání známého z abstraktních tvarů. Urdžuje však širší pohled na celkový ekosystém v různých měřítkách a nechává volně asociovat mysl při tvorbě skvrn, jež pak doplňuje menšími zásahy. Hledá hranici, kde je tvar vnímán jako živý tvor a kde už je pouhou skvrnou.Adéla Marie Jirků v současnosti pracuje na své autorské knize o hluchoněmé Mařce z Valašska, která celý život pásla ovce a pracovala na statku, aby se z ní na stará kolena stala kreslířka art brut. Stále duchem s Mařkou si odbíhá na plátno ventilovat širší pocity, které se jí nevejdou do drobných ilustrací. Větší obrazy se dotýkají krajin, které ji denně obklopovaly, lemovaly její bytí a které byly jakousi oponou k okolnímu světu. Ta opona se Mařce nikdy nerozevřela.  

Během výstavy proběhnou i komentovaná prohlídka a workshop (nejen pro děti), které budou vždy inzerované na FB události: https://www.facebook.com/events/1702329519835094/