Linda Procházka (Vránová) - skleněná instalace pro Great Scotland Yard Hotel
Vytvořeno: 18. 9. 2019 od Absolvent

Absolventka Ateliéru produktového designu  UMPRUM Linda Procházka (Vránová) pracuje od roku 2016 v londýnské pobočce společnosti Lasvit. Jednou z jejích realizací, která se představí široké veřejnosti, je skleněná instalace „Diamond´s Hostage“, kterou firma Lasvit vytvářela ve spolupráci s HBA Dubai.

Diamond´s hostage bude k vidění v prostorách baru Forty Elephants nově otvíraného londýnského Hyatt hotelu Great Scotland Yard, který jak název napovídá, je umístěn v bývalém sídle Great Scotland Yardu.   

Linda Procházka se nechala inspirovat příběhem 40 členného gangu zlodějek, které se v 19. a 20. století století specializovaly na vykrádání luxusních obchodů. Vytvořila rozměrnou skleněnou instalaci inspirovanou loupeží.

Její lustr připomíná skleněnou tříšť rozbíjející se výlohy padající na zem. Mezi střepy levituje náhrdelník, vytvořený z ručně foukaného zeleného skla. Počet jeho kamenů odpovídá počtu členek gangu.

Instalace je připevněna ke světlíku a jednotlivé segmenty jsou promyšleně rozmístěny, aby korespondovaly s ozdobnou mříží stropu a zachovávaly realistický dojem padajících střepů.