Natálie Roučková - Koně v divadle
Vytvořeno: 26. 4. 2016 od Absolvent

Natálie Roučková představí v květnu novou sérii obrazů "Koně v divadle" ve spolupráci s Bolkem Polívkou a jeho divadlem v Brně.

 

Natálie Roučková je absolventkou Vysoké školy uměleckoprůmyslové Praze a to ateliérů Jiřího Černického, Stanislava Diviše a Mariana Karla. Natálie vyrůstala s tvorbou svého otce Pavla Roučky. Jeho obrazy pro ní nejsou jen uměleckými díly, ale přirozenou a velmi významnou součástí jejich životů. Jeho obrazy, ale také obrazy kolegů V. Bláhy, M. Rittsteina, I. Ouhela, J. Šalamouna a dalších ovlivňovaly její vnímání již od prvních chvil života, spoluurčovaly její pohled na umění i na věci zcela běžné.

Navzdory svému mladému věku vytvořila Natálie charakteristický rukopis své tvorby. V obrazech ho definuje původní barevná paleta stejně tak jako zjednodušený reliéf koňské hlavy z anfasu, který se stal téměř značkou Natáliiných obrazů. Koně a jejich okolí jsou pro ni jedním z nejsilnějších témat, jelikož se celý život věnuje závodně parkuru. Natálie ve své tvorbě vystupuje ze sebe k jevům okolního světa a k prožitkům či setkáním na jejich fyzické rovině. Její obrazy jsou uměleckým záznamem skutečnosti ozvláštněným až dětsky hravou barevností dodávající dílům fantaskní nádech.

Zobrazení figury ať už koňské či jakékoliv jiné, je ukotveno v rámci realistického vztahování ke světu. Obrazy vytvářejí svébytnou estetiku, jejíž dominantou je evoluce figury na abstraktním pozadí.

Karolína Peštová
Autorka je absolventkou katedry estetiky na Univerzitě Karlově v Praze