Nová kolekce brýlí Nastassiy Aleinikavy
Vytvořeno: 18. 10. 2016 od Absolvent

Nová kolekce brýlí Nastassiy Aleinikavy nazvaná Collection#2 má svá pravidla hry


Letošní DesignBlok spojuje zdánlivě vzdálená témata sportu a umění. Své pojetí této kombinace představí i designérka Nastassia Aleinikava, která svou novou kolekci brýlí s prostým názvem Collection#2 reaguje na výzvu, zvedá podanou rukavici a vytváří koncept inspirovaný aerodynamikou a sportovním nadšením z překonávání lidských možostí.

Zahrát si na motorkáře, zahrát si na letce, zahrát si na horolezce. Vše je možné, stačí k tomu přijmout pravidla hry a nasadit vhodné brýle.
Práce Nastassiy Aleinikavy můžete v rámci akce ​Designblok, Prague Design and Fashion Week 2016 nalézt v Openstudiu (Průmyslový palác, Výstaviště 67).

Zběsile se řítit, nerespektovat svůj rytmus srdce, rytmus dechu - má dech ještě v takové rychlosti nějaký řád? Myšlenky rychlejší než motor maže, řev větru v uších i v očích, prolézá všemi smysly a otesává je. Dynamika, vzdušná dynamika, aerodynamika. Překonat všudypřítomnou atmosféru.

Okamžik, kdy se sport protnul s technikou - ta se vlila do celého odvětví a už nikdy nevymizela.

Kolekce Nastassiy Aleinikavy vzdává hold začátkům těchto objevů. Jsou to momenty, kdy se lidský výkon posunul dál díky doplňkům usnadňujícím možnosti pohybu. Výstup na nejvyšší hory světa, let nad oblaka, postupné překonávání rychlosti na zemi - nápor na lidské smysly jako takové byly umožněny i díky takovému detailu, jakým jsou brýle.

Inspirace historickými aerodynamickými tvary je ukryta nejen v různých tvarech doplňků, ale i v jejich funkčních prvcích, které se z technické vymoženosti přetavily v drobné dekory, jakými jsou např. malé odvětrávací dírky po stranách brýlí. Mezi použitými materiály nalezneme pro Aleinikavu typický acetát celulózy, tentokrát v kombinaci s kůží jako odkaz klasických materiálů používaných v minulosti u sportovních přelomů.

Funkce brýlí je dnes posunuta především do módní roviny stejně jako sport, který nyní bilancuje mezi technickými vymoženostmi a hranicí lidských možností. Byly ale doby, kdy se vše prolínalo a tvořilo celek, při kterém se mnohým tajil dech a vyvolával všeobecný zápal i úžas. Publikum si napětím zakrývalo zrak - sportovec nemohl, musel jejich očekávání naplnit. Doširoka otevřené, adrenalinem rozšířené oči zaostřovaly každý detail za nejnovějším typem funkčních brýlí. “Budu první člověk, co to dokáže.”

L.40
Openstudio, Průmyslový palác, Výstaviště 67

Otevírací doba
čt 27. 10. - po 31. 10 10:00 – 21:00
Speciální akce - Koktejl
so 29. 10. 17:00
Openstudio, Průmyslový palác, Výstaviště 67

 www.nastassiaaleinikava.com