Patrik Hábl - Meziprostory a My Previous Life
Vytvořeno: 16. 5. 2022 od Absolvent

Patrik Hábl – Meziprostory a My Previous Life

20. 5.–10. 10. 2022
POPup gallery, Dělnická 27, Praha 7

 

22. 4.–17. 6. 2022
galerie Českého centra Tokio, 2-16-14 Hiroo, Shibuya-ku, Tokio, Japonsko

 

Malíř, absolvent Ateliéru malby a nyní pedagog UMPRUM, Patrik Hábl se prezentuje dvěma výstavami – v pražské POPup gallery výstavou Meziprostory a v japonském Tokiu My Previous Life.

Existuje staré čínské přísloví, které tvrdí: „V nebi je ráj a na zemi je Hangzhou (Chang-čou) a (Su-čou).“ Masivní skalní útesy vystupují z mlhy a jsou porostlé pokroucenými borovicemi, které dosahují stáří až 1500 let. Tato místa jsem nikdy neviděl, pouze jsem si je vysnil. Později jsem byl konfrontován s obdobným typem krajiny.

Česká výstava v POPup gallery vzniká paralelně s tokijskou, která je také zaměřena na Kakejiku, které vznikly během autorova pobytu v Japonsku. Výstava je instalací velkoformátových svitků asijských krajin, které tvoří jakýsi prostorový labyrint, ať už ten přírodní nebo městský. Meziprostor, ve kterém se divák může ocitnout, procházet nebo i ztratit. Prostor, který bude zahuštěn obrazem. Divák může obraz číst vertikálně a v průhledech zaznamenávat řazení vertikálního čtení, jako když prochází lesem a skrze stromy vidí další krajinu.