Petr Stanický: Evocations
Vytvořeno: 14. 9. 2017 od Absolvent

Petr Stanický: Evocations

 

16. – 24. 9. 2017
V&A, Museum, Cromwell Road, South kensington, London

 

Dva sochařské objekty z dílny českého skláře a absolventa UMPRUM Petra Stanického se letos objeví v prosluněném vestibulu muzea Victoria and Albert vedle expozice skla a keramiky.

„Tato díla se nacházejí na pomyslné hranici mezi skutečnými tvary a formami a tvary, které vznikají iluzorními sochařskými evokacemi,“ říká Stanický. „Zrcadlový efekt skleněných povrchů; protiklad plochých rovin a trojrozměrnosti, která vzniká vrstvením kovových spletí a tajemné skleněné desky - to vše vtahuje diváka do svého rozmanitého světa.

 


Petr Stanický je umělcem, který při své tvorbě čerpá z hluboké znalosti materiálů a využívá široké řady dovedností. Svobodně osciluje mezi realistickým a abstraktním stylem, volbou tradičních i netradičních materiálů, avšak vždy s dodržením akademické důslednosti. Jeho práce byly hojně vystavovány po celé Evropě. Rozsah díla odráží jeho bohaté a různorodé vědomosti nabyté při studiích v Česku a Spojených státech.Doprovodné akce:

 

IN FOCUS: NOVÉ ČESKÉ SKLO A KERAMIKA
čtvrtek 21. září 2017, 12:15-13:13 hod.
sraz je u hlavního stánku London Design Festivalu v V&A Museum, Grand Entrance
vstup zdrama
Přidejte se k Petru Stanickému, keramikovi Milanu Pekařovi a kurátorovi Adamu Štěchovi, kteří budou mluvit o osouvání hranic v české keramice a sklu. Přednáška začne ve V&A a pak se přesune do nedalekého Brompton Design Districtu, kde se prezentují další české projekty.

PŘEDNÁŠKA - PETR STANICKÝ: EVOCATIONS
Pátek 22. září 2017, 12:15-12:45 hod.
sraz je u hlavního stánku London Design Festivalu v V&A Museum, Grand Entrance
vstup zdrama
Český sklář Petr Stanický představí svoji instalaci ve Victoria and Albert Museum nazvanou Evocations.


Výstava je součástí London Design Festivalu ve Victoria and Albert Museum