Tereza Šimková: NE, AŤ PLAVE!
Vytvořeno: 15. 4. 2016 od Absolvent

Tereza Šimková / NE, AŤ PLAVE!

13. 4. 2016 - 5. 5. 2016

Vernisáž 13. 4. 2016

 

Tereza Šimková (* 1989) je absolventkou UJEP v Ústí nad Labem, ateliéru performance a VŠUP v Praze, Ateliéru sochařství. Během studia absolvovala stáž na University of Derby v Anglii a VŠVU v Bratislavě.

Její tvorba je intermediální, věnuje se malbě, soše, instalacím i jejich kombinováním. Náměty děl vychází z osobních prožitků. Mnohdy se obrací zpět do minulosti ke svým živým snům, do vzpomínek nebo k zemřelým.

Výstava NE, Ať plave!prezentuje instalaci tvořenou z kreseb a maleb zátiší. Autorka se inspuje Žabím mužem Jindřicha Štyrského. Z pozorování a focení výloh a zákoutí vyšla série obrazů, které ponechává ve své skicovitosti a dál s nimi pracuje už jako s prvky instalace. Tereza Šimková nás tak vyzývá k vizuálnímu vnímání věcí v jejich přirozenosti, materiálnosti a vzájemných vztazích.

 

Autorka kromě výstav v galeriích realizuje své instalace i ve veřejných prostorech, například v rámci ostravského projektu Nemísta a prázdné prostory. Výstava je prodejní, pokud Vás vystavená díla zaujala, kontaktujte kurátorku výstavy Barboru Kamínkovou.

 

 

Kontakt: Galerie Prokopka, Prokopova 9, Praha 3,

www.galerieprokopka.cz