Úspěchy našich absolventů – Jan Čtvrtník v Liebherr
Vytvořeno: 20. 4. 2016 od Absolvent

Společnost Liebherr získala za své bílé spotřebiče z nové řady Blue Performance celkem 16 ocenění v produktové kategorii soutěže Red Dot. Soutěž hodnotila taková kritéria jako stupeň inovace, kvalita, funkčnost a ekologická stránka. Mrazící a chladící spotřebiče byly hodnoceny pro svůj nadčasový design, vysoce kvalitně zpracovaný interiér a osvětlení.

Na tomto úspěchu má svůj podíl i absolvent UMPRUM Jan Čtvrtník, který pracuje jako jediný designer v divizi bílých spotřebičů. Ve spolupráci s teamy vývojářů a technologů navrhují chladící a mrazící zařízení.   

Jan Čtvrtník je absolventem Ateliéru produktového designu UMPRUM vedeného Janem Němečkem a Michalem Froňkem. Dále studoval ve Finsku, Švédsku a Peru. Působil v design centru IKEA, pracoval pro společnost Electrolux, AEG, spolupracoval s Polstrin Design, sklárnami Moser. Nyní pracuje jako designer v divizui bílých spotřebičů ve společnosti Liebherr. Získal řadu ocenění v prestižních soutěžích  - Mladý obal, Czech Grand Design, Climate competition, Dobrý design nebo Národní studentský design.