Young Visegrad Photography
Vytvořeno: 21. 6. 2018 od Absolvent

Absolventi Ateliéru fotografie Tomáš Brabec a Rudolf Skopec, který s ateliérem i nadále externě spolupracuje se představí na výběrové výstavě Young Visegrad Photography. Putovní výstava se postupně představí ve všech hlavních městech Visegrádské čtyřky - Budapešti, Varšavě, Praze a Bratislavě.

 

Young Visegrad Photography je výstava, která byla uspořádaná u příležitosti maďarského předsednictví Visegrádské čtyřky. Představí vybrané práce mladých fotografů, čerstvých absolventů uměleckých škol z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Na projektu spolupracuje sedm uměleckých institucí, které vybraly 15 mladých umělců, kteří ukončili své studium v posledních třech letech. 

Kurátorem výstavy je Gábor Arion Kudász z Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest, jedné z institucí, která je do projektu zapojená.  Spojujícím tématem výstavy jsou světy vytvořené člověkem. Young Visegrad Photography se pokouší umístit práce mladých umělců do kontextu ve kterém jsou definovány charakteristiické rysy, konkrétně přístup střední a východní Evropy vůči širším globálním souvislostem.  Jednotlivé práce vyrůstají z národnostních specifik a liší se přístupem výuky a individualitou jednotlivých tvůrců.

 

Budapešť
Varšava
  - Szcecin Book fair (16.–17. 6. 2018)
Praha - Kongresový palác, výstava během slavnostního plesu Visegrádské čtyřky ( 26. 6. 2018)
Bratislava - Městské divadlo (27. 6. 2018)


Vystavující umělci
László Gábor BELICZA, Dávid BIRÓ, Anna BLOCK, Tomáš BRABEC, Krystian DASZKOWSKI, Jacub JANČO, Alzběta KOČVAROVÁ, Attila KOZÓ, Aleksandra MORAWIAK, Rudolf SKOPEC, Juraj STAROVECKÝ, Tytus SZABELSKI, András TÖRCSI, Balázs TURÓS, Kasia WĄSOWSKA

 

Zapojené instituce
Academy of Arts, Architecture & Design in Prague (CZ), Academy of Fine Arts and Design in Bratislava (SK), Film School Lodz (PL), Jan Evangelista Purkyně University (CZ), Kaposvár University (HU), Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest (HU), University of Arts in Poznan (PL)