Mimořádný termín podání přihlášek do doktorského studia Teorie a dějin moderního a současného umění na UMPRUM
Vytvořeno: 21. 7. 2022 od Aktuality

Zajímá vás moderní a současné umění, architektura nebo design?
Rádi byste se vzdělávali u předních českých teoretiků*ček a historiků*ček moderního a současného umění v jedinečném oboru reflektujícím aktuální témata, který navíc nabízí praktické uplatnění během studia?
Chcete být součástí dynamického prostředí pražské UMPRUM a být denně v kontaktu s nastupující generací profesionálů*ek v oblasti architektury, volného i užitého umění, grafiky nebo designu?

Podejte přihlášku do studia v doktorském programu Teorie a dějiny moderního a současného umění. Byl vypsán mimořádný termín pro přijímací řízení se začátkem studia v akademickém roce 2022/2023.

 

Doktorské studium

Doktorský program je 8mi semestrální, prezenční nebo kombinovaný. Zaměřuje se na dějiny umění moderní a současné doby (od rozvoje industriálního kapitalismu po současnost), na teorii umění a na výtvarnou kritiku. Specifická je aktivní spolupráce s umělci všech typů a médií v širokém rejstříku od klauzurních komisí a konzultace kvalifikačních prací přes společné semináře s doktorandy umění až po individuální synergické projekty a spolupráci při výstavách. Výuka v doktorském programu se opírá o individuální konzultace, jež doplňují blokově vyučované semináře (kolegia). Omezený počet studujících, duch spolupráce a bohatý komunitní život školy jsou podmínkami vstřícné a tvůrčí atmosféry studia. Vypisovaná témata jsou formulována poměrně široce a vítáme individuální návrhy zájemců a zájemkyň. Disertace vedou docenti*ky a profesoři*rky, ve zřetele hodných případech je však možná i spolupráce s odbornými asistenty*kami. Samozřejmostí je spolupráce s vyučujícími na grantových projektech. Vedle zahraničních pobytů a exkurzí podporuje škola také Studentskou grantovou soutěž, která bez nadbytečné administrativy přispívá na potřeby postgraduálního výzkumu včetně zahraničních studijních cest. Pro vydávání úspěšně obhájených disertací má Nakladatelství UMPRUM samostatnou ediční řadu. Kde našli naši*e absolventi*ky uplatnění naleznete 

Pro prezenční studium je nyní stanoveno stipendium 11.000 Kč/měsíčně. 

 

Jak se přihlásit, jak vypadají přijímací zkoušky a seznam školitelů naleznete pod tímto odkazem. Mimořádný termín pro přihlášení je 2. 10. 2022. Přijímací řízení se poté koná 10. - 11. 10. 2022.

 

Chcete se nás na něco zeptat?

  • Pokud máte konkrétní dotaz na kohokoliv z našich pedagogů, napište nám a rádi vám odpovíme. Email je vždy v jednotné podobě jmeno.prijmeni@umprum.cz 

 

Naši*e absolventi*ky

Titul PhD. u nás získali například:
Hana Buddeus, vědecká pracovnice, ÚDU AV ČR
Vendula Hnídková, vědecká pracovnice, ÚDU AV ČR
Václav Janoščík, pedagog a teoretik, AVU
Petr Vaňous, kurátor

A spousta dalších!

 

Všichni laureáti*ky Ceny Věry Jirousové pro začínající kritiky byli v době udělení našimi magisterskými studenty či čerstvými absolventy: Tereza Jindrová, Anežka Bartlová, Klára Peloušková, Tereza Hrušková, Matěj Forejt a Tina Poliačková.

Klára Peloušková, Michal Vaníček, Klára Brůhová, Veronika Rollová jsou nyní členy*kami naší katedry. Další pokračují v doktorském studiu.

Poznejte nás

Co se právě děje na naší katedře, na jakých projektech pracují naši*e studenti*ky a pedagogové*žky, co teď dělají naši absolventi?

Sledujte nás na Facebooku a na Instagramu.