Andrew Kiel, Sauerbruch Hutton Berlín
Vytvořeno: 27. 4. 2021 od Katedra architektury

Andrew Kiel, Sauerbruch Hutton Berlín

Architecture Lecture Series
Přednáškový cyklus Katedry architektury

 
Čtvrtek 29. 4. od 16 hodin
Přednášku můžete sledovat na Facebooku Ateliéru architektury III (@studioA3Umprum)

Ateliér architektury III a Katedra architektury UMPRUM připravila sérii přednášek s významnými zahraničními hosty z oboru. Na předposlední přednášce pro sérii UMPRUM Architecture Lecture Series Summer 2021 vystoupí Andrew Kiel.

 

Andrew Kiel, Sauerbruch Hutton, Berlín
Architekt a partner berlínského architektonického studia Sauerbruch Hutton Andrew Kiel se zaměřuje na tematiku udržitelné architektury. Mezi jeho posledními projekty je pokus  „restartovat“ myšlení Allison a Petera Smithsonů v kontextu současného diskurzu o udržitelnosti a ukázat spřízněnost mezi jejich koncepcí ekologické architektury a aktuálními problémy s kterými se potýká v praxi. 

 
Každá série se řídí aktuální problematikou profese v mezinárodním kontextu. Pilotní jarní semestrální cyklus je zaměřen na aktuální architektonické tendence v tvorbě a výzkumu osobností z akademické a profesionální praxe, od nových tendencí výpočetní a environmentálně zaměřené architektury, přes významné soutěžní návrhy a dynamické urbanické koncepty až po realizované příklady udržitelných konstrukcí.