DISCLIMATIC TERRITORY
Vytvořeno: 24. 8. 2020 od Architektura II

DISCLIMATIC TERRITORY

 9.- 16. 9. 2020
Vernisáž: středa 9. 9. 2020

norma space, Podskalská 31, Praha 2
Otevřeno denně od 14 do 20 hodin

vstup zdarma

V galerii Norma Space se představí výstava Disclimatic Territory, která vznikla ve spolupráci s Ateliérem architektury II Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Volně navazuje na studentské semestrální projekty, které se zabývaly tématem RALSKO. Výstavu připravili 4 vybraní studenti ateliéru - Viktor Eichler, Tereza Kalousová, Jasmína Lustigová a Natálie Najbrtová.

 Síra vyžrala díru, tanky rozryly zem a lidské nohy prošlapaly cesty, aby zde vznikl nový vesmír. Kde bota je artefaktem jiné civilizace. Vidina vědeckých chapadel se zdá stejně možná jako výlet vlakem. Jakoby se tu chtěl čas vrátit ke kořenům starých jabloní a zároveň se tříštil v galaxii virtuality. Rozpadlý panelák je prolézačkou a Ralsko architektonickou laboratoří. Právě podobnost laboratorních postupů s možnými přístupy k prostoru slouží jako odrazový můstek pro vizuální projev. Zvědomění limitů architektury. Klíčová témata jednotlivých prací reprezentována formou objektu, virtuální reality a audiovizuální projekce. Proces tvorby podmíněný izolací v karanténě je výchozí bod pro koncepci prostoru jako místa osobního výzkumu v kulisách Ralska.
Inspirativní pohled studentů na problematiku zmiňované lokality.

  “Zavírám oči a snažím se představit, jak by vypadal můj pokoj, kdyby se stal Ralskem.”

 

Vystavující: Emilie Agertoft, Tomáš Beník, Viktor Eichler, Malin Eliasson, Anna Cisariková, Mariana Chavíková, Tereza Kalousová, Jasmína Lustigová, Natálie Najbrtová, Patrik Platil, Johana Rusková, Alexander Arthur Storek Koncepce/instalace/grafika/text: Viktor Eichler, Tereza Kalousová, Jasmína Lustigová, Natálie Najbrtová
Světla: Petr Cuker
Vedení ateliéru: Jana Moravcová, Pavlína Malíková, Veronika Sávová