Lenka Petráková, Londýn
Vytvořeno: 23. 4. 2021 od Katedra architektury

Lenka Petráková, Londýn
Architecture Lecture Series
Přednáškový cyklus Katedry architektury

 
Pondělí 26. 4. od 15 hodin
Přednášku můžete sledovat na Facebooku Ateliéru architektury III (@studioA3Umprum)

Ateliér architektury III a Katedra architektury UMPRUM připravila sérii přednášek s významnými zahraničními hosty z oboru. Šestou přednášku si pro sérii UMPRUM Architecture Lecture Series Summer 2021 připravila Lenka Petráková.

Lenka Petráková pracuje pro Zaha Hadid Architects v Londýně. Vítězný projekt Osmý kontinent (cena Grand Prix Nadace Jacques Rougerie), díky kterému se dostala v posledních týdnech do povědomí, je komplex budov plovoucích na hladině, které by sbíraly, třídily a následně svážely plastový odpad na pevninu. Mezi další její projekty, patří návrh Přírodních Chrámů, SCI-Fi Museum ve Washingtonu či Performance Centrum ve Vídni.

Každá série se řídí aktuální problematikou profese v mezinárodním kontextu. Pilotní jarní semestrální cyklus je zaměřen na aktuální architektonické tendence v tvorbě a výzkumu osobností z akademické a profesionální praxe, od nových tendencí výpočetní a environmentálně zaměřené architektury, přes významné soutěžní návrhy a dynamické urbanické koncepty až po realizované příklady udržitelných konstrukcí.

 
Další přednášky, na které se můžete těšit:
29.04. Andrew Kiel, Sauerbruch Hutton Berlín
    tba  Gilles Retsin, the Bartlet School of Architecture London