Úspěch v mezinárodní studentské soutěži na architektonický návrh pavilonu v areálu Čerešně v Bratislavě
Vytvořeno: 25. 6. 2016 od Katedra architektury

 

Gratulujeme studentům Ateliéru architektury III Grétě Wildeové a Janu Adamusovi, Danielu Markovi a Mai Minh Thanh, Janu Kovaříčkovi, Tamaře Salajové a Adamu Tipplovi k úspěchu v mezinárodní studentské soutěži na pavilon v bytovém komplexu Čerešně v Bratislavě. Studentské návrhy budou rozpracované do formy prototypu a vybraný návrh bude realizován.

 

Studenti měli za úkol zpracovat co nejzajímavjší architektonický a konstrukčně jednoduše realizovatelný návrh volnočasového exteriérového pavilonu. Pavilon bude využitelný pro všechny z bytového komplexu Čerešne.Součástí pavilonu měly být  ikony Čerešní, kterou budou představovat hlavní poznávací znak celého komplexu.

Ve výsledku se sešlo 22 návrhů z českých a slovenských vysokých škol. Porota ve výsledku vybrala 4 vítězné návrhy bez určení pořadí. Obrovským úspěchem je, že všechny jsou od studentů Ateliéru architektury III pražské UMPRUM. V tuto chvíli dostali všichni vybraní za úkol rozpracovat prototyp v měřítku 1:1. Na jejich základě porota na jaře 2017 vybere vítězný tým k realizaci návrhů.


Cílem soutěže je mimo jiné podpora talentovaných studentů, možnost propojení školní výuky s praxí a poskytnutí nadhledu do reálného pracovního prostředí zaběhnuté architektonické kanceláře. Zadavatelem soutěže byla architektonická kancelář Architekti Šebo Lichý.