Movie screening for Ukraine in UMPRUM


29. 4. 2022 od 18 hodin
Technologické centrum UMPRUM, Mikulandská 134/5, Praha 1, 3. patro, auditorium

Vstup 200 Kč

 

 

Studenti Ateliéru designu nábytku a interiéru připravili benefiční akci na pomoc Ukrajině. Během charitativního večera bude uvedeno oceňované ukrajinské drama Homeward a návštěvníci si budou moci také zakoupit čerstvě upečené ukrajinské palačinky ,,mlyntsi". Výtěžek z akce bude věnován ve prospěch účtu Charity České republiky projektu Charita pro Ukrajinu.

 
 

Program akce:
18 hodin – možnost zakoupení občerstvení . palačinek ,,mlyntsi"
19 hodin – promítání filmu

 Homeward, 2019
film bude promítán v ukrajinštině s anglickými titulky

 Film Homeward, který v roce 2019 natočil režisér Nariman Aliev, představuje tatarského otce a syna v působivém ukrajinském roadtripu napříč válkou zničenou zemí. Cestou čelí mnoha překážkám a syn těžko přijímá otcovo odhodlání dodržovat tradice za každou cenu. Přetrvávající problémy však dvojici podněcují k lepšímu vzájemnému porozumění a hluboce ovlivňují jejich vztah.

 Aliev prohlásil, že "Ukrajina bojuje za svou svobodu a za své právo na svobodu", a obrátil se na obyvatele Donegalu s prosbou, aby přispěli, pokud mohou: "Potřebujeme podporu a pomoc: vojenskou, ekonomickou, informační. Můžete osobně přispět na potřeby ukrajinských obránců, aby tato válka zítra neskončila u vás doma. Děkujeme všem, kteří podporují Ukrajinu. Je to pro nás velmi důležité."