Ateliér designu interiéru a nábytku vystavuje v Paříži!
Vytvořeno: 27. 8. 2015 od Ateliér designu nábytku a interiéru

Jiri Pelcl + students = UMPRUM Prague

UMPRUM představí v rámci Paris Design Weeku společnou prezentaci studentů Ateliéru designu nábytku a interiéru a pedagoga Jiřího Pelcla v Českém centru v Paříži

České centrum v Paříži, 18 rue Bonaparte

Pátek 5. – Sobota 12. září 2015

13 - 20 hodin

Vernisáž

Pátek 4. září v 19 hodin

 

V roce 2015 slaví pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová významné výročí. Na podzim roku 1885 byla oficiálně založena jako první vzdělávací instituce svého druhu v zemi a nyní o 130let později si toto jubileum bude připomínat sérií několika akcí.

Jedním ze zásadních prezentačních pilířů školy je každoroční prezentace ateliérů na zahraničních přehlídkách designu jako je milánský veletrh Salone Internazionale del Mobile, DMY v Berlíně, Brussels Design September nebo právě francouzský Paris Design Week, kde škola navazuje na své úspěšné ateliérové prezentace z minulých let.

Letos je prezentován v prostorách Českého centra společný projekt studentů Ateliéru designu nábytku a interiéru a pedagoga Jiřího Pelcla, který výstavu zároveň kurátoruje: „Výstava představí studentské projekty zpracované buď na zadané akademické téma, nebo ty, které jsou výsledkem spolupráce s konkrétními výrobci.“ Profesor Jiří Pelcl představí modely realizací, které vytvořil pro nově vzniklé Vědecké centrum v Ostravě.

Výběr studentských projektů napříč zadanými tématy z posledního semestru představí například Icon Project, kdy studenti měli za úkol navrhnout prototyp nábytku reflektující filosofii tvorby vybraného, pro ně ikonického designéra. Ve spolupráci s firmou Polstrin nebo Lugi pracovali na návrhu produktu doplňující firemní sortiment včetně technologického řešení respektující konkrétní zázemí firmy. Barbora Přibylová se ve své bakalářské práci zabývala výzkumem nových technologií pro výrobu sedacího nábytku: „Krok za krokem, experimentováním s materiály, vznikl jednoduchý technologický koncept vstřikování montážní pěny mezi dvě vrstvy předem ušité látky.“


Číst více...

Ke stažení