Pavlína Kruteková a Jan Večerek zvítězili v soutěži firmy Flos
Vytvořeno: 29. 11. 2017 od Ateliér designu nábytku a interiéru

Návrh interiéru bytu studentů Pavlíny Krutekové a Jana Večerka zvítězil v soutěži pořádané firmou Flos


Studenti Ateliéru designu nábytku a interiéru vedoucích Romana Vrtišky, Vladimíra Žáka a asistenta Petra Háka pražské UMPRUM, dostali pro svůj semestrální úkol zadání od firmy Flos, jednoho z nejznámějších světových výrobců svítidel. Zadání bylo jasné – navrhnout interiér bytu včetně světelné scény využívající právě svítidla z designových kolekcí této firmy.

Komise složená ze zástupců společností Flos, Konsepti a UMPRUM pak pro svoji komplexnost a originalitu vybrala návrh dvojice Kruteková/Večerek.

Pavlína Kruteková a Jan Večerek, tým studentů bakalářského programu, navrhli vzdušný mezonetový byt s terasou respektující potřeby manželského páru a jejich dospívajícího syna. Byt, který vznikl spojením původně dvou oddělených bytových jednotek tak umožnil vytvořit otevřený prostor s dominantním plechovým schodištěm.

V obývacím pokoji mladí designéři nejprve definovali důležité zóny, které se jim podařilo vytvořit za pomocí uspořádání sedacího systému. Část určenou pro společenská setkání oddělili od té soukromé posuvnou stěnou. Další dominantou obývacího pokoje je policový systém, tvořený ze subtilní konstrukce a samozřejmě osvětlení.

Kruteková s Večerkem říkají: „Zaměřili jsme se spíše na systémová osvětlení s doplňky několika ikonických produktů. V místech, kde jsme si závěsné světlo už nemohli z důvodů nízké podchozí výšky dovolit, jsme tedy nainstalovali lištový systém s bodovým osvětlením The Running Magnet. Táhne se tak od kuchyně, kde nasvěcuje linku, přes schodiště až do obývacího pokoje. Stejným principem je osvícená soukromá část interiéru.“

Oba vítězové se zúčastní také pobytu v pobočce a výrobně firmy Flos v Miláně a ve Španělsku.