Studentky UMPRUM součástí expozice Czech Therapeutic Landscapes na EXPO 2020
Vytvořeno: 11. 4. 2022 od Ateliér designu nábytku a interiéru

Studentky UMPRUM součástí expozice Czech Therapeutic Landscapes na EXPO 2020

 

Studentky Ateliéru designu nábytku a interiéru UMPRUM Daniela Dvornická, Klára Němečková a Sára Svobodová měly možnost představit své práce na EXPO 2020.

V pavilonu, který navrhli mladí čeští architekti společnosti Formosa AA s.r.o. a Expo zahájila rotační expozice s názvem Czech Therapeutic Landscapes. Právě na ní se měly možnost představit studentky Romana Vrtišky, Vladimíra Žáka a Petra Háka. Výstava prezentovala české lázeňství netradiční formou v podobě oživení starého lázeňského řemesla Karlových Varů, a to sice prací s karlovarským vřídlovcem, unikátní vodní usazeninou z tamní termální vody, která byla v minulosti hojně zpracovávána. Přivézt vřídlovec znovu k životu se rozhodla zakladatelka projektu Vary Guide Dominika Bártová a ve spolupráci s kameníkem Jakubem Vorlem a mladými designérkami navrhli kolekci objektů, kterou odprezentovali společnou expozicí už na Designbloku 2020, odkud objekty s malou přestávkou putovaly na Expo.

Kolekce byla v českém pavilonu v Dubaji vystavena díky podpoře Karlovarského kraje v rámci rotační expozice Czech Therapeutic Landscapes a po jejím skončení se stala součástí stálé expozice, vidět jste mohli variace šperkovnic Svvan od Daniely Dvornické, rodinku lázeňských hrochů od Kláry Němečkové a kolekci táců a váz od Sáry Svobodové.