Ateliér designu nábytku a interiéru a RIM Design Lab
Vytvořeno: 11. 5. 2017 od Ateliér designu nábytku a interiéru

Ve čtvrtek 11. května 2017 byly vyhlášeny tři nejlepší práce studentů Ateliéru designu nábytku a interiéru v soutěži RIM Design Lab.

Na prvním místě se se svým návrhem křesla umístil Ihor Sabadosh, na druhém Matěj Janský a na třetím místě Pavlína Kruteková. Všichni tři jsou momentálně studenty Ateliéru designu nábytku a interiéru VŠUP vedoucích Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka, a asistenta Petra Háka.

Zadáním soutěže byl návrh celočalouněného křesla oblých tvarů určeného do odpočinkových zón, ale i jako neformální jednací sezení. Součástí zadání bylo i určení základních použitých materiálů.

Vítězný projekt Ihora Sabadoshe splnil ze všech nejlépe kritéria hodnotící komise ve složení designér společnosti RIM, zástupce konstrukčního oddělení, zástupce marketingového oddělení a jednatel firmy RIM.

Sabadosh uvádí: „Křeslo bylo navrženo pro společnost RIM tak, aby splnilo jejich očekávaní. Hlavním funkčním prvkem nad rámec zadání je modularita zadní části křesla. V určité fázi výroby lze zadní díl vynechat nebo nahradit jiným vyšším prvkem, čímž vznikají tři rozdílná křesla jedné designové řady.“