Zimní stadion Škoda Icerink Stavbou roku 2018
Vytvořeno: 10. 10. 2018 od Ateliér designu nábytku a interiéru

Vedoucí Ateliéru designu nábytku a interiéru Roman Vrtiška a Vladimír Žák obdrželi za svůj projekt zimního stadionu ŠKODA ICERINK v Praze-Strašnicích ocenění Stavba roku 2018.

 

V rámci 26. ročníku ceny Stavba roku získala ocenění stavba zimního stadionu Škoda Icerink autorů ATELIER A+B - Ing. arch. Břetislava Plachého ve spolupráci s Vrtiška Žák - MgA. Romanem Vrtiškou a MgA. Vladimírem Žákem. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 42 projektů, z nichž odborná porota vybrala 5 vítězů, kterým předala ceny ve středu 3. října večer na půdě pražské Betlémské kaple.

 

Zásadním prvkem objektu je kazetová fasáda z práškově lakovaných hliníkových plechů, umístěných na diagonálních nosnících. Jednotlivé kazety jsou různě otevřeny směrem dovnitř, čímž je docíleno výrazně dynamického efektu. Samozřejmostí je noční nasvícení systémem LED RGB svítidel. Interiéry samotné jsou vyvedeny ryze účelově s důrazem na nízké realizační náklady. Proto je většina prostor provedených finálně v konstrukčních materiálech, jako je beton, tvárnice, apod. V konstrastu s tím jsou organické sádrokartonové stěny ve foyer, které umocňují vertikalitu a evokují nepřímo ledová kluziště. Součástí celého interiérověho řešení je pak recepce, bistro, šatny, fitness, dětský koutek i brusírna bruslí. Barevné akcenty procházejí celým interiérem a slouží jako pomyslný navigační systém. Zdroj: www.vrtiskazak.com