Bádám, bádáš, bádáme!
Vytvořeno: 6. 6. 2019 od Ateliér průmyslového designu

Navštivnte nás na Veletru vědy!

ve dnech 6. - 8. června, 10:00-18:00, v Praze na Letňanském výstavišti probíhá Veletrh vědy pořádaný Akademií věd, vstupné zdarma. Lloni jej navštívilo 25 tisíc lidí. Akce je také vhodná pro rodiny s dětmi.
- Vystavujeme společnou expozici Centrum Karla Čapka pro studium hodnot ve vědě a technice + ateliéru D1. Tématem jsou hodnoty v technice, autonomní řízení, roboti.
http://www.veletrhvedy.cz/cz/vystavovatele/centrum-karla-capka/

Děkujeme za možnost se zůčastnit a spolupráci Robinu Kopeckému a Centru Karla Čapka.

====
Centrum Karla Čapka pro výzkum hodnot ve vědě a technice (Ústav Informatiky AV, Filosofický ústav AV, Ústav státu a práva AV, Přírodovědecká fakulta UK).
Nastupující moderní technologie jako autonomní řízení, umělá inteligence a roboti nastolují řadu společenských a filosofických otázek. Pro naši expozici jsme vytvořili vizualizace těchto filosofických problémů ve spolupráci s průmyslovými designéry (UMPRUM). V expozici se setkáte s velkými futuristickými modely autonomních aut a jejich zobrazení v 3D rozšířené realitě. Otázku toho, nakolik nebo zda vůbec mohou být zbraně eticky a esteticky zpracovány prezentují jejich vystavené modely. Dále v plakátové prezentaci uvidíte různé typy autonomních dopravních prostředků a techniky k interakcím mezi lidmi.
Můžete se i vy sami zapojit do bádání v naší expozici a vytvořit si vlastní návrh designu a funkcí asistenčního robota nebo morálního autonomního auta. Za odměnu si odnesete odznáček s Robotem.
===


- naše výstava je dalším výstupem mezioborové/mezi-institucionální spolupráce, tak budeme rádi, když se na tuto výstavu upozorní.