ROBOT & D1 & ROBIN
Vytvořeno: 28. 11. 2020 od Ateliér průmyslového designu

Studenti Ateliéru průmyslového designu měli konečně možnost představit veřejnosti své klauzurní práce z letního semestru 2020. Celá jejich prezentace, která vznikla ve spolupráci s experimentálním filozofem Robinem Kopeckým, byla k vidění v rámci Noci vědců a je nyní k vidění on-line.

 

Spolupráce s Robinem Kopeckým (experimentální filosof, evoluční biolog) opět nese své ovoce...
Jako téma pro letní klausury 2020 jsme zvolili "ROBOTA". Výsledky naší spolupráce s Robinem můžete shlédnout na "Noci Vědců"!

Oslavte společně s námi 100 let slova "ROBOT".
Jak si představujete robota vy? Bude úslužný pomocník, nebo nový Terminátor?

Tak si ho představují naši mladí designéři... podívejte.

Poprvé slovo "Robot" navrhl spisovateli Karlu Čapkovi jeho bratr Josef, absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Chtěli bychom navázat na tuto více než sto let starou událost a představit, jak vidí současní studenti průmyslového designu blízkou budoucnost, kde roboti každodenně napomáhají lidem v rozličných situacích. Během krátké reportáže se seznámíte s autory vznikající výstavy a dozvíte se, co je inspirovalo k návrhu originálních děl. Výstavu připravují studenti Ateliéru průmyslového designu D1, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze ve spolupráci s Centrem Karla Čapka pro výzkum hodnot ve vědě a technice. Reportáž vznikla během září letošního roku, kdy studenti začínali pracovat na svých návrzích.

Letošní 15. ročník #NocVedcu s podtitulem ČLOVĚK A ROBOT nám, organizátorům, přinesl nelehké rozhodnutí: vzhledem k epidemii #tohojehožjménonesmímevyslovit se s Vámi, příznivci Noci vědců v sídle Akademie věd ČR a Knihovně AV ČR na Národní třídě v Praze, bohužel, nemůžeme 27. 11. vidět a prožít neopakovatelnou atmosféru osobně :( Mohli jsme akci zrušit, nebo přijmout výzvu a v polních podmínkách pro Vás alespoň přednáškový program předtočit. A protože rok 2020 je hlavně o výzvách a přizpůsobení se změnám, máte teď možnost poprvé v historii konání akce zhlédnout Noc vědců on-line, a to až do konce roku. Děkujeme za přízeň, shovívavost k obrazové a zvukové kvalitě a těšíme se na Vás příští podzim zase OFFLINE! ♥ Celý program ke zhlédnutí tady: nocvedcu.cz/program


Prezentace výsledků studentů na online videu Akademie věd pro Noc vědců