ZAMKNI!

Výstava stojanů na kola studentů Ateliéru průmyslového designu

 

1. 9. 2016 do 30. 9. 2016

Vernisáž 5. 9. v 17 hodin

Foyer, 1. patro Centra Celoživotního vzdělávání
Wonkova 1262/1a, Hradec Králové

vstup volný

 

 

Jak lze bezpečně a zároveň esteticky zaparkovat kolo? To ukáže výstava stojanů na kola Ateliéru průmyslového designu ZAMKNI! Celý projekt včetně výstavy vznikl na základě spolupráce Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a města Hradec Králové. Speciálně pro něj studenti navrhovali a připravovali prototypy stojanů na jízdní kola. A který se nakonec objeví v hradeckých ulicích? O tom rozhodne také anketa, které se můžete zúčastnit přímo na výstavě nebo speciálních Facebookových stránkách Zamkni.  

Město Hradec Králové je známým „cyklistickým“ městem a rozšiřování cyklodopravy a zkvalitňování jejího provozu je jednou z jeho priorit. Možnost bezpečně odložit jízdní kolo je často rozhodující pro zvolení tohoto druhu dopravy. To si uvědomuje i Magistrát města Hradce Králové, který se rozhodl oslovit studenty UMPRUM s požadavkem na vypracování autorských návrhů stojanů na jízdní kola. Návrh tvaru stojanů pro všechny standardní tipy jízdních kol musí odpovídat především technickým a funkčním požadavkům.

"Příležitost zapojit se do takového projektu je fajn úkol pro studenty s praktickou zkušeností. Mít možnost podepsat se na veřejném prostoru je výzva." říká k projektu vedoucí Ateliéru průmyslového designu Ivan Dlabač. Nejen pod jeho vedením studenti vytvořili 9 inspirativních osobitých návrhů, které se nyní představí přímo v Hradci Králové na výstavě ZAMKNI!. A který z devíti návrhů se bude realizovat? Na to bude mít vliv také anketa určená nejen obyvatelům Hradce Králové.

 

Podrobné informace o jednotlivých stojanech naleznete pod odkazem "Číst více..." níže v textu.

 

Vystavující: Tomáš Růžička, Tom Šindelář, Jan Večerek, Eva Petříková, Michal Pražský, Daniel Krejčí, Prokop Strnka, Michael Rosa
Autoři výstavy: Daniel Krejčí a Michal Pražský
Fotografie: Peter Fabo
Grafika:
Nicole Pálenská

 

 

Děkujeme za spolupráci městu Hradec Králové a Knihovně města Hradec Králové

 


Číst více...

Tisková zpráva ke stažení