FIKMAT - Ateliér designu a digitálních technologií na festivalu FIK
Vytvořeno: 16. 11. 2021 od Design a digitální technologie

FIKMAT - Ateliér designu a digitálních technologií na festivalu FIK

19.–21. 11. 2021

Galerie Hraničář, Prokopa Diviše 1812/7, Ústi nad Labem

 

Součástí mezinárodního festivalu FIK (Festival Ilustrace a Komiksu) v Ústí nad Labem bude i speciální Videoherní blok. Videoherní blok se skládá z přednášek, diskusí a výstav, skrze něž se snaží rozšiřovat volnější uvažování nad herní koncepcí a posouvat obzory v sociálně kulturním a historickém kontextu.

 Mezi videohrami nebudou chybět ani ty studentů nového Ateliéru designu a digitálních technologií. Návštěvníci se mohou těšit například na hru Wildfire pracující s plameny a kouřem, které se zvyšují a v důsledku změny klimatu šíří rychleji a nepředvídatelně. Prostředí hry bylo naskenováno pomocí Lidaru ve Staňkovickém lese.
Všechny hry budou nainstalovány do DIY arkádové herní mašiny vytvořené pro letošní ročník FIKu.

 

 Autory FIKMATu jsou odborný asistent ateliéru designu a digitálních technologií Jiří Hölzel a Martin Dedek. „FIKMAT bude umístěn ve foyer Veřejného sálu Hraničář, který je středobodem celého festivalu, a každý návštěvník si bude moct hry vyzkoušet. Nápad na mezinárodní výzvu vznikl během minulého ročníku, v reakci na tíživý lockdown a dočasný přesun festivalu do online prostředí. I když jsme si zvykli na komunikaci a práci na dálku, neopustila nás touha po něčem hmotném, po osobním kontaktu. Proto jsme se také rozhodli pro tuto netradiční podobu game jamu, který spojuje jak online prostředí herních jamů, tak reálný svět arkádových mašin. V případě úspěchu projektu bude automat trvale umístěn v Hraničáři a počítá se s ním i na další game jamy v příštích letech.“