Kateřina Sýsová – Osobnost mladé české fotografie 2020
Vytvořeno: 29. 6. 2021 od Fotografie II

 

Studentka Ateliéru fotografie II a zároveň oboru Teorie a dějiny moderního a současného umění  Kateřina Sýsová byla oceněna v soutěži Osobnost české fotografie 2020. V kategorii Osobnost mladé české fotografie určené tvůrcům do 30 let získala 2. místo.

Kateřina se na jednu stranu fotografii věnuje prakticky, na stranu druhou se jí zabývá také teoreticky a kurátorsky. Její práce by se daly specifikovat jako inscenované fotografie s humorem a citem pro detail. Jak sama autorka říká, v mnohých svých projektech se pokouší o fotografický vtip. Dokladem může být fotografická performance - bizarní stylizované zátiší, které vznikalo v rámci přehlídky Designblok 2020, nebo úsměvné zpracování módní kolekce Agáty Seehákové „Nezastižen“, která nahlíží do domácností a odhaluje neobvyklé scény.

Momentálně dokončuji knižní projekt pod názvem Kukbuk, který by měl sloužit nejen jako kuchařka tradičních českých receptů, ale také jako průvodce českými zvyky a stolováním“, říká mladá fotografka. Ukázky prací pro tuto knihu byly k vidění letos na jaře na ateliérové výstavě Černá labuť.