PETROHRADSKÁ 1.2.3.
Vytvořeno: 6. 12. 2016 od Galerie 207

Galerie 207 Vás zve na prezentaci projektu PETROHRADSKÁ 1.2.3. spolku PETROHRADSKÁ KOLEKTIV z.s., kreativního uskupení mladých tvůrců, kteří svými aktivitami přispívají k oživení kulturního prostředí nejen Vršovic,  kde již druhým rokem provozují v prostorách bývalé čokoládovny interdisciplinární umělecké centrum jehož součástí jsou nejen ateliéry, galerie nebo kavárna, ale například i zahraniční rezidenční program. 

Přednáška se uskuteční v úterý 6. 12. 2016 od 16:10 hodin v učebně č.411 UMPRUM v rámci Semináře o galerijním provozu a je volně přístupná veřejnosti.

 

PETROHRADSKÁ 1.2.3. je prvním z putovních projektů spolku PETRHOHRADSKÁ KOLEKTIV, který dočasně využívá budovu bývalé čokoládovny v pražských Vršovicich. Je místem pro tvůrce, začínající mladé umělce i studenty vysokých uměleckých škol. Ateliérový komplex se nachází v těsné blízkosti Nádraží Vršovice, Krymské ulice nebo například parku Grébovka, jen několik minut tramvají z centra města. Kromě ateliéru zde také můžete najít výstavní prostory, případně byt pro zahraniční residenty nebo nebo partnera pro realizaci Vašeho projektu. Naším cílem není věci jen vytvářet, ale dávat jim i prostor, který se snažíme sdílet s blízkým okolím Vršovic a neustále dávat podnět k debatě o současném umění. 

Hlavní ideou projektu je vzájemná komunitní médiová výměna, kdy se střetává hudba, malba, film, grafika, fotografie atp. pod jednou střechou a vzniká zde inspirativní prostředí, které umožňuje seznámení se s individualitou každého jedince a prostor pro případné propojení tvorby. Snažíme se podpořit každý z projektů se kterým přijdou naši rezidenti a vytvořit pro něj vhodnou platformu, která umožní jeho vznik. 

Residenti jsou přímými účastníci projektu PETROHRADSKÁ 1.2.3., spolu vytvářejí komunitu a utváří tak tvář celého projektu. Je tedy pro nás velmi důležité, aby naši rezidenti prostory využívali k daným účelům. Je na každém, jak se do komunity připojí a jak se komunita s ním posune dál. S každým dnem narůstá počet tvůrců a jejich práce, která spoluvytváří program PETROHRADSKÁ 1.2.3.

Cílem je vytvořit různorodé prostředí komunity. V současné době se v komplexu nachází grafické studio, nahrávací studio se zkušebnou, fotokomora, porcelánová dílna a mnoho dalších ateliérů.

(zdroj:http://www.petrohradskakolektiv.com)