Eliška Hanušová & Hana Sommerová: Kolčavice a Kolasice
Vytvořeno: 9. 8. 2019 od Galerie NIKA

Eliška Hanušová a Hana Sommerová: Kolčavice a Kolasice
Výstava ve spolupráci s 8smička - zóna pro umění
vernisáž výstavy: 23. 8. od 19 hodin
24. 8. – 14. 9.

V rámci spolupráce humpolecké 8SMIČKY s NIKOU, malou galerií UMPRUM, vás zveme na vernisáž výstavy Kolčavice a Kolasice Elišky Hanušové a Hany Sommerové, která proběhne v atypických prostorách pražského metra. Výstava je součástí doprovodného programu výstavy Vrchovina, krabatina, mrchovina: Solitéři Vysočiny (8.6. – 29.9.2019).

Výstava Elišky Hanušové z Ateliéru textilní tvorby na UMPRUM a Hany Sommerové z Ateliéru Malířství I. na AVU je druhým vítězným projektem letního open callu pořádaného Galerií NIKA ve spolupráci se Zónou pro umění 8smička a současně završením výstavní série, v rámci níž autorky prozkoumávaly a konfrontovaly východiska své vlastní tvorby, aby nyní, na závěr, vytvořily dílo společné.

Podobně jako v pohádkovém příběhu, ke kterému odkazuje název výstavy, sledují Eliška a Hana pomyslně své vlastní stopy, které vedou až na Vysočinu, kde obě studovaly. Zavěšováním a vrstvením rozličných materiálů budují v prostoru Galerie NIKA vzpomínku na tento kraj, tichou a vydělenou od okolního ruchu. Otisky reálných míst se mísí s imaginací a výtvarnými přístupy obou autorek a ústí v monumentální prostorovou koláž, která nabízí únik z hektického městského prostředí 

V rámci vernisáže proběhne i hudební vystoupení:

Back to street!
ICHFORMA unplugged clean dirt – kytara, zpěv P´jin – perkuse/

Akustická podoba powerdua (někdy Luke Willard nebo Václav Magid na baskytaru), hrající v druhé polovině nultých let pod labelem AM180.
Ichformu tvoří kytarista, zpěvák a autor skladeb Clean Dirt a básnířka, performerka a hráčka na bicí P’Jin. Clean Dirt se poslední roky věnoval svému elektronickému solo projektu Ewski a také Souboru současné improvizované hudby Occhi di Domani (společně s A.Vlasákovou na klávesy a M.Ladrovou na
teremin). Nenechte si ujít návrat těchto legend v streetové verzi!

 

Kurátorka výstavy: Kamila Huptychová
Grafika: Vítek Jebavý a Jirka Macků

foto: Karolína Matušková