Marie Holá: Power Yoga
Vytvořeno: 24. 7. 2020 od Galerie NIKA

Marie Holá: Power Yoga

Online vernisáž: 24. 7. 2020 v 19:00 na facebooku Galerie NIKA

24. 7. 2020 –  13. 8. 2020

Galerie NIKA, Metro B, Karlovo náměstí, vstup přes Palackého náměstí 


Galerie NIKA pokračuje v sérii online vernisáží, tentokrát se studentkou Ateliéru fotografie, Marií Holou. Online opening proběhne formou videa představující výstavu a vernissage dj setu. Galerie je dále přistupná 24/7.

Výstava studentky Marie Holé z Ateliéru Fotografie 1 se zabývá fenoménem zdravého životního stylu v kontextu kapitalistické honby za ziskem. Autorka toto téma uchopuje formou ohýbání a vytyčování si vlastního prostoru při cvičení jógy, jako metafory k mentální meditaci v reakci na stav dnešního světa. Instalaci tak můžeme chápat jako kritiku západního kultu zdraví, který často přetváří dlouholeté filosofie do podoby prodejního zboží, viz designová jogamatka ve hře o self-love. Slovo “Power” v názvu celé výstavy pak umožňuje pohyb, převracení a přejímání cizího prostoru ve jménu navození vlastního, duševního klidu.
/

The exhibition of Marie Holá, a student of Studio of Photography at the AAAD, deals with the healthy lifestyle phenomenon in the context of the never-stopping pursuit of profit within capitalism. The artist handles this by designating and bending her own space when doing yoga, exercising, reacting to the state of our world and performing a mental-meditation metaphor. The perceiver can see the installation as a critique to the western cult of health and its recreation of deep-rooted philosophies into products, such as a designer yoga mat branded with self-love proclamation. The  word “Power” in the exhibition title itself allows the author to move, to invert and to take over a foreign space in the name of introducing her own peace of mind.

 

Kurátorky: Mariana Pecháčková, Zuzana Dusilová, Eva Slabá
Grafika: Jiří Macků

video: © Filip Kopecký

Výstava Power Yoga

foto: © Karolína Matušková