Petr Dub: Domovní znamení
Vytvořeno: 15. 2. 2016 od Galerie NIKA

Petr Dub: Domovní znamení // z cyklu Most: Brno-Praha

 

Výstava "Domovní znamení" Petra Duba je druhou v rámci cyklu Most: Praha-Brno. Tento projekt propojuje brněnskou galerii konText a pražskou galerii Nika a je založený na výměně umělců, kteří už zde vystavovali. Základní obsahovou osou celého projektu je pak vztah mezi Brnem a Prahou / Prahou a Brnem, jakožto hlavními metropolemi České republiky, a potažmo mezi Čechy a Moravou. V galerii konText proběhne v roce 2016 osm výstav umělkyň a umělců, kteří v minulosti vystavovali v Nice, Nika – malá galerie VŠUP do svého programu pod stejným klíčem zařadí čtyři výstavy.

Petr Dub svou instalací vytváří pomyslné pojítko mezi oběma městy skrze téma "architektonického dědictví", konkrétně funkcionalismu a mezinárodního slohu. Vybraný činžovní dům z brněnské ulice Kotlářská je modelovou ukázkou necitlivých a v konečném důsledku znehodnocujícíh zásahů do historických budov, které jsou v současné době zateplovány silnou vrstvou izolace a navíc "zkrášlovány" pestrou paletou "veselých barev". Podobný postup pak (naneštěstí) spojuje centra jako je Praha a Brno i s mnoha dalšími městy v České Republice.

Paralelně probíhá i první výstava z cyklu (Pavel Jestřáb: Trenažer) v galerii konText http://galerie-tic.cz/2016/02/trenazer/
 
 
 
vernisáž v pondělí 15. 2. v 19h
16.2. - 7.3. 2016