Dráty, kloubky, nitě - Loutka v ateliéru animace na UMPRUM
Vytvořeno: 15. 9. 2021 od Galerie UM

 U příležitosti oslav 70. let Ateliéru filmové a televizní grafiky a výstavy ANIMACE 70 / Sedm desetiletí ateliéru animace na UMPRUM je v Galerii UM přichystán doprovodný program na téma Dráty, kloubky nitě / Loutka v ateliéru animace na UMPRUM.


Dráty, kloubky, nitě
Loutka v ateliéru animace na UMPRUM

sobota 18. 9. 2021 od 16 hodin
Galerie UM, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, nám. Jana Palacha 80, Praha 1

Loutkové filmy v ateliéru v dřívějších letech téměř nevznikaly kvůli nedostatečnému technologickému zázemí. Později se tam ale zrodil bezpočet loutkových absolventských filmů i krátkých cvičení. Ne všichni studentky a studenti ale zůstali jen u klasické animační loutky. V ateliéru vznikly také filmy natočené s využitím techniky poloplastické animace a především v poslední době si pak získaly oblibu rovněž experimenty s filmovým záznamem loutek voděných na způsob klasické marionety. Doprovodný program se bude věnovat všem jejím formám i autorům, kteří i po studiu zůstali loutce věrní.

16:00 Dráty, kloubky, nitě #1 - filmové pásmo
17:00 Diskuse nejen s autory
18:00 Filip Pošivač: Masterclass
19:00 Dráty, kloubky, nitě #2 - filmové pásmo
20:00 Chudáci - divadelní představení TV Estráda
"Zde pokojně spí nejchudší člověk na světě. Nejchudší a přece najde místo, kde je největší poklad. Ale až po své smrti. Až bude pochován. Právě na tom místě je uložen největší poklad na světě. Tak je souzeno.“


2. 9. –⁠ 10. 10. 2021
Galerie UM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
#animace70
IG FB @animaceumprum
www.animaceumprum.cz