ELISABETH KLEMENT + URS LEHNI + PETER BIĽAK
Vytvořeno: 7. 11. 2014 od Katedra grafiky

Ateliér Tvorby písma a typografie pražské UMPRUM vás v rámci semestrálního zadání „Vytvořte obsah ateliérového nakladatelství" zve na první ze série volně navazujících přednášek zahraničních hostů. Jejich výběr je koncipován tak, aby jednotlivě pokryli průběh vzniku publikace – od autorství obsahu, přes roli editora a grafického designera až po produkci a marketing. Přednášky jsou veřejné, účast vřele doporučujeme – nejen vzhledem k profesionálnímu renomé přednášejících.

ELISABETH KLEMENT
Stuck In Limbo: Prayer, Funding And Invoices
Středa 19. listopadu 2014; 18:00
UMPRUM, Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1; místnost 115

Estonská grafická designérka. Vystudovala Rietveld Academie, nyní žije a pracuje v Amsterdamu. Spoluzaložila nakladatelství Asterisk a umělecké knihkupectví San Serriffe.
-

URS LEHNI
Rollo Press
Středa 26. listopadu 2014; 18:00
UMPRUM, Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1; místnost 115

Švýcarský grafický designér. Studoval na Lucerne University of Applied Sciences. Spoluzaložil grafické studio Lehni-Trueb, dále založil nakladatelství a tiskové studio Rollo Press. Pořáda přednášky a workshopy.
-

PETER BIĽAK
Works That Work
Pondělí 01. prosince 2014, 18:00
UMPRUM, Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1; místnost 115

Slovenský grafický designér a typograf. Pracuje v Hágu jako editor a profesor na Royal Academy of Arts. Zakladatel písmolijny Typotheque a časopisu Works That Work.