Ateliér filmové a televizní grafiky

ARTSEMESTR zima 2017 

Semestrální práce na téma Strach

Vytvořeno: 10. 2. 2017
Výstava 

Ateliér filmové a televizní grafiky na Pokoje 5

Událost: 11. 11. 2016 - 20. 11. 2016
Den otevřených dveří 

Zveme vás do Ateliéru filmové a televizní grafiky

Událost: 17. 11. 2016
Gratulujeme 

Diváckou cenu pro nejlepší český film festivalu Anifilm získal Až po uši v mechu

Vytvořeno: 17. 5. 2016
Promítání filmu Pavla Soukupa Lesapán 

UMPRUM poprvé v soutěži Souboj filmových škol

Událost: 4. 5. 2016
Filmové projekce, semináře a doprovodné akce 

Ateliér filmové a televizní grafiky na Anifilmu

Událost: 3. 5. 2016 - 8. 5. 2016
Workshop 

Workshop Ateliéru filmové a televizní grafiky pro studenty UMPRUM

Událost: 31. 3. 2016 - 3. 4. 2016
Projekce filmu 

Pavel Soukup - Lesapán

Událost: 4. 3. 2016
Ukázky semestrální práce "Televizní noviny" 

ARTSEMESTR zima 2016

Vytvořeno: 9. 2. 2016
 

Zimní semestr 2014/2015

Vytvořeno: 13. 2. 2015

Ateliér filmové a televizní grafiky na VŠUP má dnes, byť je to mezi většinou ostatních výtvarných disciplín medium mladé, poměrně dlouhou historii i tradici, která vznikla v dřevních dobách profesorského působení Adolfa Hoffmeistera a později Miloslava „ Mnaty“ Jágra.
Současnou náplní ateliéru, oproti letům minulým, kdy absolventy byli především výtvarníci animovaného filmu, ilustrátoři či tatéři, je supermega snaha vychovat komplexního autora, výtvarníka, režiséra, znalého střihové skladby, zvukové složky filmu, veškerých známých i neznámých filmových postupů, počítačově i světově zorientovaného a gramotného, ale především (a v tom se náplň nemění a doufejme nikdy měnit nebude) – uhníst svébytného originálního tvůrce, věčně hledajícího nové cesty a řešení, se zapnutým mozkem i intuicí na plný kule.
A nacházejícího!


Číst více...

kontakt
Nám. J. Palacha 80, 116 93 Praha 1
č. m.: 402
tel.: +420 251 098 270
film@vsup.cz

videoukázky
vimeo.com/aaadnimation

vedoucí ateléru
MgA. Jakub Zich

asistenti
Mgr. art. Michal Struss ArtD.
MgA. Zuzana Bukovinská

konzultační hodiny
úterý a čtvrtek + pro uchazeče po telefonické dohodě

seznam studentů
Martina Chlebounová
Vojta Kočí
Filip Tatýrek
 
Mikuláš Suchý
Kateřina Hubená
Pavla Baštanová
Marie Urbánková
Anna Tomanová
 
Dávid Lipkovič
Julie Lupačová
Linda Retterová
 
Karel Osoha
Filip Hepnar
Jan Šimsa
Alžběta Wolfová
 
Magdalena Kvasničková
Rozálie Kirschová
 
Eliška Vojtková
Matouš Vyhnánek
Ester Nemjóová
 
Tereza Tydlitátová
SeEun Lee