Ateliér filmové a televizní grafiky na Anifilmu
Vytvořeno: 26. 4. 2016 od Ateliér filmové a televizní grafiky

Ani letos nebude UMPRUM, studenti a absolventi Ateliéru filmové a televizní grafiky, chybět na Anifilmu.

 

V Třeboni proběhne od 3.5. do 8.5. 2016 Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm. Organizátorem festivalu je OSPAF – Občanské sdružení pro podporu je animovaného filmu.

V rámci festivalu se budou opět pořádat dílny animace pro děti. Pod vedením lektorů si účastníci sami vyrobí vlastní animovaný film, na němž se podílejí od nápadu přes přípravu scénáře až po samotnou animaci. Při práci na filmu využívají různých výtvarných technik, které zahrnují animaci ploškovou, kreslenou, animaci pískem, pixilaci, případně i náročnější animaci loutky.

Jedním z lektorských subjektů, které se na dílnách podílejí, bude i letos spolek ULTRAFUN, jehož členky jsou absolventky Ateliéru filmové a televizní grafiky UMPRUM Praha.

Studenti Ateliéru filmové a televizní grafiky se na festivalu zúčastní nejen filmových projekcí, ale také seminářů a všech doprovodných akcí.

Bližší informace na www.anifilm.cz.

Odkaz na soutěžní film Pavly Baštanové Neumím plavat

http://aniont.com/cs/film/neumim-plavat

 

 

Krátký kreslený snímek Neumím plavat zastupuje v letošní soutěži pražskou VŠUP. Autorka v něm líčí schizofrenní pocity psychicky nemocného člověka, a to pomocí metafory trosečníka na ostrově. Fantazie nemocného mozku nezná hranic, schizofrenika pohltí a on už nedokáže rozeznat představy od reálného světa. Přitom je realita tak prozaická.

Fotografie z dílen Anifilmu