Ateliér filmové a TV grafiky na festivalu Anifilm v Třeboni!
Vytvořeno: 29. 4. 2018 od Filmová a televizní grafika

 

1. 5. startuje Anifilm, největší festival animovaného filmu v české republice a Ateliér filmové a televizní grafiky na něm nebude chybět.

Absolventské filmy "Štvanice" Michaely Režové, "Hypnagogia" Magdaleny Kvasničkové a "Mukumů" Pavly Baštanové budou soutěžit v kategorii Studentských filmů. V soutěži videoklipů jsou zastoupeni studenti Mikuláš Suchý a Vojtěch Kočí se svým videoklipem "Fabia Trap" pro Opak Dissu. V kategorii Abstraktní a nenarativní animace najdeme i nový film absolventa Vojtěcha Domlátila Vlnění. 

V kategorii Český obzor  ateliér reprezentují filmy "O tom co potom" Matouše Valcháře, "Otesánek" Lindy Retterové, "Nejdůležitější dílčí předpoklad úspěchu je vycházet s tvory v nás" Ester Nemjóové a opět i filmy ze soutěžní studentské sekce. Kdo v kategoriích oslní porotu bude jasné v sobotu 5. 5.

 

Ateliér se v pátek 4. 5. rovněž představí Animarketu - burze pracovních příležitostí pro studia a školy se zaměřením na animaci, VFX, game development či VR/AR tvorbu v regionu střední a východní Evropy. Stánek Ateliéru filmové a televizní grafiky nabídne propagační materiály školy i ateliéru, ukáže vybrané loutky ze soutěžních filmů, nabídne výtisky TV novin či časopisu 100 a ukáže i starší grafické či komiksové sborníky. 

 

Mimo to se na festivalu objeví i dvě projekční instalace na téma Hladina, které realizují studenti ateliéru Martina Chlebounová, Julie Lupačová, Dávid Lipkovič, Vojtěch Kočí a stážující teoretik Matěj Forejt. Projekce na sítě budou k vidění střídavě ve dne i v noci.

 

O design Festivalového deníku se již tradičně stará Jan Šimsa, který jej přímo na místě každý den sází a stará se tak o rozšíření aktuálních zpráv i novinek.

 

Festival Anifilm se koná v Třeboni od 1. do 6. května 2018.