Bakalářské a diplomové práce 2017 v Ponrepu
Vytvořeno: 14. 6. 2017 od Filmová a televizní grafika

UMPRUM / Animované diplomky 2017

 

20. června 2017 od 20 hodin

Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, 110 00 Praha 1

 

pásmo filmů / 120 min. / HD

V návaznosti na výstavu bakalářských a diplomových prací čerstvých absolventů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, která se koná od 14. do 19. června, proběhne v Ponrepu projekce, jež představí bakalářské a diplomové práce Ateliéru filmové a televizní grafiky. Ten byl prvním místem v Československu, kde bylo možné studovat animaci. Mezi jeho absolventy patří například Jiří Barta, Pavel Koutský či Michaela Pavlátová. V současnosti je místem, které vychovává další generaci tvůrců zaměřených na autorský přístup k animovanému filmu. Projekce divákům poodhalí, jaké mohou být nastupující trendy české animace. Samotné bakalářské a diplomové filmy budou doplněny i projekcí toho nejzajímavějšího z menších studentských cvičení z poslední doby.

Letošní diplomanti

ESTER NEMJÓOVÁ 
Představí hravý film o hledání o hledání zvířete v nás. Autorka zde kombinuje herecké akce s dokreslováním do obrazu. 

MAGDALENA KVASNIČKOVÁ 
Tématem filmu Hypnagogia Magdaleny Kvasničkové je snění, jeho průběh a stavy před usnutím. Velmi výtvarný film propojuje s komemntáři různých lidí o jejich prožitcích.

PAVLA BAŠTANOVÁ 
Zpracovala klasický kreslený film. Přináší výtvarně poutavý, minimalistický a trochu snový příběh z dalekého severského ostrova.

MICHAELA REŽOVÁ 
 Připravila jakoby "dokumentární" film o zatčení českých hokejistů v 50.letech. Kombinuje zde dokumentární snímky s filmovými dokumenty, částečně je propojuje s animací s autentickými vzpomínkami některých z hokejistů. Jedná se o   velmi zajímavý vhled do minulosti a do politického zneužití sportu.

REBEKA MOLNAR
Rebeka Molnar je posluchačkou programu v anglickém jazyce Visual Arts a zaměřuje se na počítačovou grafiku. Jako diplomovou práci dělala naučnou počítačovou hru pro děti Výlet do minulosti.

Magdaléna Kvasničková - krátký film Hypnagogia

Pavla Baštanová - Mukumů