Filmy z UMPRUM v Televizi Minor
Vytvořeno: 24. 3. 2021 od Animace a film

Studentské filmy Ateliéru filmové a televizní grafiky UMPRUM budou nově k vidění v nové Televizi minor.

V nabídce televize bude možné vidět práce nové, ale i z archivu školy, které vytvořili nyní již renomovaní animátoři.  Jmenovat můžeme Marii Urbánkovou, Kateřinu Fairaislovou, Lindu Retterovou, Ester Nemjóovou, Filipa Pošivače, Martina Krkoška, Jaromíra Plachého, Barboru Zadražilovu, Jan Hruškovou, Vojtěcha Domlátila nebo Josefa Jelínka.

Televize Minor je nová VOD platforma divadla Minor nabízející filmotéku krátkých animovaných filmů studentů a absolventů uměleckých škol a nezávislých produkcí. Programová nabídka je doplněna o audiovizuální tvorbu Minoru (workshopy, portréty herců, večerníčky, trailery ...).

 V tuto chvíli kolekce Televize Minor obsahuje přibližně 30 animovaných snímků a bude každý měsíc rozšiřována. Filmy jsou rozděleny do dvou věkových kategorií pro Předškoláky a Školáky, ovšem díky jejich různorodosti lze předpokládat volný výběr dle individuálního vkusu dětí i dospělých. Divadlo Minor i na této platformě uplatňuje svůj dramaturgický přístup, tj. nabízí širokou škálu témat, žánrů, výtvarných stylů od příběhů přes drobné anekdoty po abstraktní umělecké filmy. V každé kategorii jsou přiměřeně namíchány filmy různých délek a každý měsíc budou přibývat další.

Televizi Minor budou moci sledovat registrovaní uživatelé. Funguje formou VOD, tj. na základě předplatného, které je koncipováno jako příspěvek na její provoz. Ceny předplatného se pohybují od 65 Kč/měsíc až po 500 Kč/rok.