Marie Urbánková oceněna na festivalu NAFF
Vytvořeno: 19. 9. 2022 od Animace a film

Diplomový film Máma má vždycky pravdu Marie Urbánkové z Ateliéru animace a filmu UMPRUM byl oceněn na 17. ročníku mezinárodního festivalu NAFF (Neum Animated Film Festivala) v Bosně a Hercegovině jako nejlepší studentský film. Krátký animovaný film ukazuje, co by se stalo, kdyby máma měla vždycky pravdu.

Vznikl v koprodukci se společností MAUR film a byl podpořen Státním fondem kinematografie a Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN.

Neběhej, upadneš! Nešťourej se v nose! Nedělej obličeje! Nepij to pivo! Fakt budu mít po špenátu svaly, jako má pepek námořník?
Milan má obrovské břicho a nikdo neví proč. Diety ani urputné cvičení nepomáhá. Velké břicho mu přináší mnoho komplikací. Obyčejné nasazování ponožek se mění v pekelnou misi. Sledujeme příběhy několika hrdinů, z nichž každý má netradiční starosti. Kde je jejich původ?
Film pro všechny děti, film pro všechny mámy, film pro všechny táty, protože rodina je hrdinství!

Marie Urbánková vzbudila zájem veřejnosti již svým předchozím studentským Filmem Betonová Džungle, nebo 107 let Bohunky Nobilisové, kde pomocí animace pohlednic sleduje 100 let naší nedávné historie.

Režie – Marie Urbánková
Scénář – David Dvořák, Marie Urbánková
Animace – Marie Urbánková, Matouš Vyhnánek
Střih – Juraj Ondruš
Hudba – Kateřina Koutná KAT
Zvuk – Martin Večeřa
Kamera – Jaroslav Fišer
Postprodukce – Bohdan Buďárek, Matouš Vyhnánek, Matěj Piňos

Producentka – Mária Môťovská, MAUR film
Koproducent – UMPRUM

Délka – 7:39 min.