Manifest

25. 10. – 29. 10. 2018

Colloredo-Mansfeldský palác, Karlova 2, Praha 1

otevřeno: 10–21 hodin

 

Výstava k 20. výročí založení Designbloku je poctou kráse a předmětnému světu. Vybraní designéři s velkým nábojem vlastní originální filozofie tvorby, které jste mohli pravidelně vídat na Designbloku v uplynulých dvaceti letech, představují svůj tvůrčí přistup. Většina vybraných vystavujících jsou pedagogy nebo absolventy UMPRUM.

Na výstavě jsou zastoupeni Petr Babák vedoucí ateliéru grafického designu a nových médií, Eva Eisler, vedoucí Ateliéru K.O.V., Maxim Velčovský vedoucí Ateliéru keramiky a pocelánu, Olgoj Chorchoj - Jan Němeček a Michal Froněk vedoucí Ateliéru produktového designu, dále absolventi Jan Plecháč a Henry Wilegus, Michal Strach a Studio deForm. Výstavay se dále účastní Jaime Hayon (E), Marléne Huissaud (F), chmara.rosinke (PL), Okolo, Ineke Hans (NL) a Jorge Penadés (E).

Grafik Petr Babák ze studia Laboratoř a zároveň vedoucí Ateliéru grafického designu a nových médií se na Manifestu představí projektem Knihy k házení.

Jan Němeček a Michal Froněk, duo Olgoj Chorchoj a vedoucí Ateliéru produktového designu vystaví lampy patřící k novému svítidlu, které vytvořili na sympoziu IGS v Novém Boru.

Instalace LIGHT UPGRADE Evy Eisler, která na UMPRUM vede Ateliér K.O.V., je založena na principech nalézání a povýšení, ale také materiálové i tvarové apropriace a reinterpretace uměleckých forem minulosti. Pro umělkyni je důležité vnímání současnosti jako průsečíku minulosti a budoucnosti.