PhaseBook 2019 - únava z virtuálního prostředí nás žene k něčemu hmatatelnému
Festival alternativních knižních publikací

 

30. 11. - 1. 12. 2019
CAMP (Centrum Architektury a Městského Plánování), Vyšehradská 51, Praha 2 

od 12 do 20 hodin
vstup zdarma

 

O víkendu z 30. 11. na 1. 12. se koná již druhý ročník veletrhu zaměřeného na alternatiovní knižní publikace, který připravují studenti Ateliéru grafického designu a nových médií Vít Jebavý a František Kast.

Únava z virtuálního prostředí žene současné tvůrce čím dál víc k něčemu hmatatelnému, proto se projekt zaměřuje na prodej tištěných alternativních knižních publikací z Čech i ze zahraničí. Letošní ročník se zaměří na představení nemainstreamové knižní produkce z Finska, Německa, Itálie, Maďarska a Slovenska.

Prodejní festival nezávislých autorských publikací a zinů proběhne formou prodejních stánků jednotlivých nakladatelů, návštěvníkům tak bude přehledně představena široká paleta možností podoby současných knižních publikací,např. Juliána Chomová, Wo-men, Linda Retterová, ze zahraničí např. zúčastní Colorama (GER), Hurikkan Press (HU), či Evangelos Androutsopoulos (FI/GR).

Jim budou alternovat méně klasické prezentace uměleckých instalací projektů zabývajících se médiem publikace v širších souvislostech vizuálních oborů. Tak se představí např. Meta Publishing (IT), Viktor Kopasz z Ateliéru fotografie I UMPRUM (CZ/SK/HU) či Adéla Waldhauserová (CZ). 

 

Dalším programem festivalu je série přednášek, které divákům umožní nahlédnout do různých fází knižní produkce. Nebudou chybět ani autorská čtení, přednášky o samotných hnutích stojících za vznikem publikací a bude možné se seznámit s dosud nerealizovanými projekty.  

 

 

www.phasebook.cz 

FB/PhaseBookPrague 

IG/PhaseBook_cz