Adam Švejda: Grafický vizuál pro Bengál festival
Vytvořeno: 16. 6. 2017 od Ateliér grafického designu a vizuální komunikace

Audiovizuální festival Bengál

diplomová práce Adama Švejdy

 

Jako téma diplomové práce jsem si vybral Vizuální identitu festivalu. Nejde o vědecký výzkum ani hluboké snímání. Za úkol jsem si dal zrealizovat celou vizuální identitu audiovizualního festivalu. Součástí práce jsou plakáty, letáky, teaser, spoty, fb promo, web, propagační materiály. Další nedílnou součástí je také produkce festivalu, organizace a marketing. Byl bych rád, kdyby se akce opakovala i v dalších ročnících a rozrostl se tak i team kolem ní.

Jedná se o první ročník audiovizuálního festivalu Bengál. Akce je situována na ostrově Štvanice, zejména pak v prostoru kolem Vily Štvanice. V průběhu celého dne a večera se budou na místě konat performance, vystoupení kapel a DJs, dále budou v prostoru umístěny umělecké instalace. Cílem akce je ukázat navštěvníkům protipól k současným digitálním festivalům s minimálním využitím digitálních prostředků a navázáním na element přírody.

Název Bengál odkazuje ke krásnému českému slovu, které dříve označovalo všechny barevné ohňostroje, které se k nám dovážely. Je to zhmotnění mého postoje proti digitalizaci dnešní doby. Festival oslavuje dobu analogovou, návrat ke kořenům, oheň, víno a zpěv.