Metanoia feat. Designblok
Vytvořeno: 12. 10. 2018 od Ateliér ilustrace a grafiky

METANOIA GOES BENEFICIAL

7 upcyklovaných mikin / 7 témat / 7 ambasadorů
Akce podpoří 4 instituce, jejichž činnost je v dnešní době velice potřebná

 

24. – 29. 10. 2018
benefiční dražba: 28. 10.  od 17.30 hodin

Openstudio Designbloku, Výstaviště Holešovice, Praha 7


Bakalářská práce studentky Ateliéru ilustrace a grafiky UMPRUM Kristiny Fingerland nese název Metanoia, původem z řečtiny "změna smýšlení". Na sedmi pečlivě vybraných mikinách ze secondhandů zachycuje aplikovanou ilustrací ze zbytků textilu sedm palčivých problémů dneška.

SWEATSHOPPAHOLISM: Nehumánní pracovní podmínky v továrnách rychlé módy.
PREJUDICES: Předsudky si s sebou neseme všichni, ale je v naší moci je opanovat a překlenout reálnou zkušeností.
SOCIAL NET(DOESN’T)WORK: Sociální sítě jsou dobrými sluhy, ale špatnými pány, naše komunikace se kvůli nim výrazně mění a musíme se ještě hodně učit s nimi zacházet, aby jen neprodukovaly pocit méněcennnosti, narcismus a kyberšikanu.
MENTAL HEALTH: Civilizační duševní choroby jako deprese a úzkost jsou sice čím dál diskutovanější, zůstává ale otázka, jak jim předcházet...
CONSUMERISM: Plasty, voda, plasty, voda, fastfashion, kvantita, hromadění, v nesouladu s uvědoměním si následků.
ANTHROPOCENTRISM: Planeta Země je v ohrožení, lidská civilizace stojí před čím dál větší přírodní katastrofou.
FOMO: Fear od missing out, strach, že nám něco uteče. V nepřeberném moři možností nechceme o žádnou přijít, a přesto nám nakonec mezi prsty proteče smysl toho všeho.

*

Ve prospěch jakých organizací výtěžek benefiční akce půjde?
Vybrala jsem organizaci Transparent, integrující transgender osoby do společnosti, vířící diskusi a aktivně pomáhající jejich začlenění do společnosti a destigmatizaci této tématiky.
Chci podpořit i Fashion Revolution, která podporuje etickou a pomalou módu a přináší zamlčované skutečnosti ze zákulisí tzv. sweatshopů, továren rychlé módy s nelidskými pracovními podmínkami.
Pravda o vodě je další instituce, kterou mi dnes přijde velmi žádoucí podpořit, pokud chceme pitnou vodu brát i nadále jako samozřejmost.
Projekt Nevypusť duši nabízí pomoc v péči o duševní zdraví, což je nejen velké téma mého projektu, ale i současné spěchající společnosti.


Více informací brzy. Zatím sledujte Fngrlnd https://www.instagram.com/k_fngrlnd/

Další informace se také dozvíte v pořadu Radia Wave Upcyklovaný design pro dobrou věc: Kristýna Fingerlandová chystá charitativní dražbu mikin