Soft Objects - Real Feelings
Vytvořeno: 5. 3. 2019 od Ateliér ilustrace a grafiky

Poddajné objekty — Skutečné pocity / 
Soft objects — Real feelings


21. 2.―30. 3. 2019
Dům umění Ústí nad Labem, Klíšská 1101/129a, Ústí nad Labem

Program je vhodný pro děti i dospělé, vstup zdarma.

 

Dům umění Ústí nad Labem Fakulty umění a designu UJEP prezentuje výstavu Soft objects – Real feelings s podtitulem Mládí, emoce, touha po lepším světě. Výstava kurátorsky zpracovaná Martinou Johnovou a Václavem Janoščíkem, který působí jako pedagog UMPRUM, se zaměřuje na mladou generaci, která se potýká s problémy dnešního světa. Z valné většiny se na ní představí studenti a absolventi z různých ateliérů UMPRUM .

 

Aktuální výstavní projekt si bere jako inspiraci téma postavu (mladé) dívky, jak s se s ní můžeme setkat v dílech od Tiqqun (1999), Deleuze a Guattariho (1980), nebo Witolda Gombrowitze (1937). Představuje mladou generaci českých umělkyň a umělců, pro které je postava mladé dívky vědomým i nezamýšleným vodítkem při konfrontaci s dnešními problémy, jakými jsou sebeidentifikace, sdílení obrazů a nás samých online, až perverzní tlak na naše tělo-obraz, konzumní způsob života, nebo apatii, “pseudo aktivitu” a neschopnost čelit současným výzvám.

Soft objects – Real feelings by měla být první ze série tří výstav pod souhrným názvem Stávat se dívkou. Tento cyklus se pokouší na jedné straně představit generaci nejmladších umělkyň a umělců spojených s českým prostředím, včetně snahy navrhnout společná východiska. Na druhé straně jde o snahu rozehrát a využít figuru mladé dívky jako perspektivu, ze které lze sledovat některé klíčové problémy dnešních společností.

Vystavující:
Megan Clark (studentka programu Visual Arts UMPRUM)
Romana Drdová (absolventka Ateliéru textilní tvorby UMPRUM))
David Fesl
Kristýna Fingerlandová (studentka Ateliéru Ilustrace a grafiky UMPRUM)
Anka Helfert
Kateřina Holá
Amálie Hubeňáková (studentka Ateliéru intermediální konfrontace UMPRUM)
Jakub Jansa a Karolína Juříková (absolvent Ateliéru supermédií a absolventka Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM)
Marie Tučková (absolventka Ateliéru fotografie UMPRUM)
Jiří Pitrmuc
Anna Ročňová (absolventka Ateliéru sochařství UMPRUM)
David Střeleček (student Ateliéru keramiky a porcelánu UMPRUM)
Anna Witt