Jan Buble nositelem Národní ceny za studentský design *GRAND 2020
Vytvořeno: 9. 12. 2020 od Ateliér tvorby písma a typografie

 Absolvent Ateliéru tvorby písma a typografie UMPRUM Jan Buble je novým nositelem Národní ceny za studentský design *GRAND. Oceněn byl za svou diplomovou práci, koncept nové české písmolijny Form.

 Mezinárodní porota hodnotila jeho práci následně: „Série pěti abeced je více než dostatečný základ nové písmolijny. Rozsáhlý projekt představuje nejen balík profesionálně zpracovaných písem, ale i jejich funkční základnu v podobě uživatelsky přívětivého webu. Nové bezserifové abecedy nepřináší revoluci nebo módní výstřelky – naopak, představují výběr široce využitelných stylů pro běžnou sazbu i výrazné titulky, které obstojí i za deset, dvacet let. Dospělá práce s citem pro detail a pokorou vůči čtenáři, je zaslouženě na piedestalu mezi nejlepšími pracemi".

Písmolijnu Form je možné si prohlédnout na výstavě Nový (z)boží!, která představuje oceněné práce. K vidění je v kreativním prostoru DEPO2015 v Plzni, ale byla zároveň digitalizována: https://app.cloudpano.com/tours/caLuD8AFPf nebo Nový (z)boží! 2020 (indihu.cz).