Úspěch na Antwerp Poster Festival
Vytvořeno: 10. 11. 2020 od Ateliér tvorby písma a typografie

 Studenti Matěj Vojtuš a Matěj Moravec z Ateliéru tvorby písma a typografie a absolvent Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace Jiří Mocek se dostali do výběru Antwerp Poster Festival. Jejich plakáty byly vybrány mezi 50 nejlepších.

 Letošní, druhý, Antwerp Poster Festival se zaměřoval na písmo a typografii. Sledoval toto široké téma a zaměřoval se na nejrůznější přístupy grafických designérů k písmu a typografii. Na základě výzvy se sešlo úctyhodných 2 107 přihlášek ze 75 různých zemí světa. Festivalová jury potom pro následující výstavu vybrala 50 nejlepších, mezi kterými jsou i grafici u UMPRUM. Plakáty jsou následně vystaveny v ulicích Antwerp a představeny ve festivalovém katalogu.

 Matěj Vojtuš přihlásil plakát  určený pro experimentální prostor LOM v Bratislavě. Konkrétně je určen pro sound listening eventy současných experimentálních hudebníků a field recording artists. Matěj na svém posteru pracoval se zvuky vody. https://space.lom.audio/about

 Jiří Mocek byl vybrán s plakátem k projektu Kaiser KVIFF, který propaguje pop-up klub s doprovodným programem v rámci Mezinárodního karlovarského filmového festivalu (KVIFF) z roku 2019. Klub provozuje hudební a knižní vydavatelství Bigg Boss. Druhý plakát byl navržen k holandskému festivalu PLOKTA, zaměřujícím se na vztah společnosti a technologii. Nekolikadenní, především dokumentární festival se koná v Amsterdamu a jedná se o dlouhodobější spolupráci autora s tímto klientem.