Korálkový workshop "Lepší než Adidas"
Vytvořeno: 5. 8. 2020 od Celoživotní vzdělávání

Korálkový workshop
LEPŠÍ NEŽ ADIDAS

20. 8. 2020 od 10 do 17 hodin
Západočeská galerie v Plzni; zahájení v Masných krámech a následný přesun do přednáškového sálu v Pražské „13“


kapacita míst: 20
poplatek za dílnu: 60 Kč

rezervace míst: cislerova@zpc-galerie.cz.


U příležitosti výstavy Přihraj! Aspekty spolupráce v tvorbě studentů UMPRUM byl pro všechny zájemce připraven bohatý doprovodnýý program. Nabídku aktivit zahájí korálkový workshop na téma "Lepší než adidas.
Lektorkou je Tereza Hrdličková z UMPRUM

„Chtěl/a bych si někam našít korálky, ale nemám nápad, co by byl dostatečně in, originální a zábavný, ale ne moc pracný“ – jestli se s tímhle ztotožníte, tenhle workshop je pro vás to pravé ořechové.

Adidas a další firmy nabízejí trend: jejich ikonické boty pokryté nepřerušovanou černou sítí. Síťované punčocháče jsou také zpátky. Lákají na originalitu, ale minimalistickou strukturu.
Korálky fungují nejen jako dekorace ale také jako spojovací prvek – jsou ideální na vytváření, spojování či dekorování síťových struktur. Na workshopu budete mít příležitost tímhle prvkem upcyclovat třeba vaše (kdysi) bílé boty, pokrývky hlavy nebo něco jiného anebo si domů odnést úplně nový kousek, na kterém se sami něco naučíte. Jde vlastně o kombinaci vyšívání a korálkování, kdy nám jednotlivé provázky dovolí korálky klást rovnou do větších ploch. Tato technika je ideální pro tvarované kousky oblečení jako jsou právě boty, na které musí jakýkoliv dekor přesně padnout. Ale jistě se uplatní třeba i na mikinách, džínových bundách, kalhotách, sukních, rukavicích, atd…

Předběžný program:
Krátké přednáška o trendu síťovin v módě (cca 20 min)
Ukázky, diskuze
Společné vymýšlení projektů, rozvrhnutí a začátek práce
- pauza na oběd-
Po obědě:
pracování na projektech

Co s sebou:
boty, které byste chtěli s námi upravit – jakékoliv, do kterých vám nebude vadit dělat dírky. Ideální jsou různé lněné, bavlněné, konopné tenisky, espadrilky, baleríny, klidně i sportovní boty, polobotky… Projekt je velice ideální pro oživení zašlých bílých a světlých bot, na nichž tak šmouhy nebudou moc vidět.
S vymyšleným nápadem ráda pomůžu anebo vám pomohu vymyslet, jak na to.

Pokud máte speciální přání nebo byste své nápady nebo co si vzít s sebou chtěli konzultovat předem, pište na: tereza-hrdlickova@email.cz

Vhodné pro starší děti, dospělé či penzisty, vhodné pro začátečníky i pokročilé v ručních pracech.