Kurz knižní vazby (únor 2020)
Vytvořeno: 1. 11. 2019 od Kurzy pro veřejnost

Kurz knižní vazby pro veřejnost I

 

Kurz je v současné době plně obsazen

Termín: 31. 1. -  3. 2. 2020
Místo konání: dílna Knižní vazby UMPRUM, vchod ze dvora budovy
Vyučující: Mg.A. Vladimíra Šturmová, Mgr. Jan Hybner Ph. D.

Výuka knižní vazby je rozložena dvou kurzů (semestrů). V prvním, v zimním semestru jsou na programu vazby s měkkou obálkou V1  - V4 (knižní blok je spojen šitím po složkách nebo lepením či šitím do bloku, obálka je vyrobena z kartonu). Vazby „polotuhé“ (V5) a harmonikové nebo listové leporelo.
V navazujícím  kurzu II, v letním semestru, jsou předmětem výuky vazby zavěšované s tuhými deskami (V7 a V8).

Během prvního kurzu získáte základní knihařské dovednosti (tvarování a spojování papíru), naučíte se pracovat s knihařskými nástroji i stroji (řezačkou, drátovkou, vrtačkou papíru apod.), poznáte různé druhy knihařských materiálů (papír, karton, lepenku, knihařské plátno, speciální knihařské textilie, lepidla, apod.).

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé.
Maximální počet 12ti účastníků umožňuje individuální přístup k výuce.
K dispozici je vybavení školní dílny, nářadí a základní knihařský materiál.
Absolventi kurzu obdrží osvědčení o absolutoriu.

Vyplněnou přihlášku, kterou naleznete na školním webu (https://www.umprum.cz/web/cs/kurzy) prosím odešlete nejpozději do 20. 1. 2020  na adresu vladimiras@atlas.cz. Po té, s platbou vyčkejte na odpověď, zda máme ještě volné místo.

Cena kurzu je 7000 Kč. V této částce jsou zahrnuty 4 dny výuky po devíti vyučovacích hodinách denně a materiál pro výuku. Studenti denního studia mohou uplatnit slevu 20% (žadatelé o tuto slevu by měli při zahájení kurzu předložit platné potvrzení o studiu vystavené jejich školou).

Kurz je možné uhradit v hotovosti v pokladně školy nebo převodem na účet č.: 19-5599810247/0100, variabilní symbol 504. Ve formuláři bankovního převodu je třeba uvést jméno účastníka (do poznámky).

Na začátek kurzu si každý účastník s sebou přinese doklad o zaplacení kurzovného.

S případnými odbornými dotazy se obraťte na vedoucí kurzu Vladimíru Šturmovou, email: vladimiras@atlas.cz