Dorota Šebková

Věnuji se ilustraci v propojení s textilní tvorbou. Velkou inspirací mi jsou zážitky z cest, příroda, tajemství které skrývá a tvorové, kteří v ní žijí. Ráda se zabývám symbiózou člověka a zvířat a tím, jak toto pouto prostupuje časem. Další motiv, který mě inspiruje jsou ta zvířata, která žijí uvnitř nás. Veškeré naše pocity a emoce, kterým se snažím dát reálnou podobu tak, jak je sama vidím ve svých představách.

https://dorotasebkova.com/
dorkasebkova@gmail.com

Emanuel Maceška

Kolekce vyšívacích kartiček, na kterých je vyobrazen pražský prvorepublikový uzenář Emanuel Maceška a výjevy a detaily z jeho života.

Kartičky jsou proděravěné na určitých místech, tak  aby si je jejich majitel mohl podle libosti vyšít a sám tak dotvořit obrázek. Slouží tedy i k obrození vyšívání. Pro zhotovení jsem si vybrala 

neobvyklou techniku a to tisk filcem. Právě tato technika mi umožnila spojit svou grafickou práci s textilní tvorbou. Filc jsem různě prošívala, takže pak při tisku zanechával stopy. Dále jsem kartičky doplnila o slepotisk ve tvaru macešky, který signuje každou kartičku.

Artmat

Ve spolupráci s Artmatem, který je první automatem na umění v Čechách, jsem vytvořila kartičky tištěné filcem. Kartičky jsou tyvištěny v limitované sérii o sto kusech. Jednotlivé kartičky fungují jako samostatný motiv, zároveň ale, po složení všech čtyř kartiček vznikne jeden celistvý výjev.

https://artmat.eu

 

Dorota Šebková

Zařazení / Funkce
Textilní tvorba / Student
Studium probíhající
ateliér Textil, Navazující magisterský studijní program Výtvarná umění (N8206), obor Design (8206T100), 1. ročník